enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

امرایی: تولید گندله و کنسانتره در فولاد سنگان، به ترتیب ۲۰ و ۱۵ درصد بیش از ظرفیت اسمی است

دکتر علی امرایی مدیرعامل شرکت فولاد سنگان در خصوص عملکرد این شرکت اظهار داشت: فولاد سنگان امسال رکوردهای تولیدی بسیار خوبی را در کارخانه گندله و کنسانتره ثبت کرده است. کارخانه گندله‌سازی فولاد سنگان در حال حاضر ۲۰ درصد بیش از ظرفیت اسمی‌ خود فعالیت دارد و تولید در کارخانه کنسانتره نیز علی‌رغم این که در سال دوم راه‌اندازی قرار دارد و به نوعی نوپا محسوب می‌شود، حدود ۱۵ درصد بیشتر از ظرفیت اسمی است.

به گزارش پترومتالز (اقتصاد، نفت و فلزات نیوز)، مدیرعامل شرکت فولاد سنگان در حاشیه بیست‌ و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی فولاد عنوان کرد: استقبال از این سمپوزیوم و همچنین نمایشگاه نسبت به سال‌ گذشته بهتر بوده و شاید یکی از دلایل آن، حضور پررنگ صنایع بزرگ فولادی کشور ازجمله گروه فولاد مبارکه و فولاد خوزستان در این رویداد بوده است.

وی با بیان این که در این سمپوزیوم آخرین دستاوردهای پژوهشی صنعت فولاد و شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدکنندگان فولاد ارائه شده است، افزود: بهتر است که در دوره‌های بعدی این نمایشگاه، مباحث عنوان‌شده به صورت کاربردی‌تری مطرح شود؛ متأسفانه این ایراد در بسیاری از سمپوزیوم‌ها وجود دارد که بیشتر آکادمیک و غیر کاربردی است.

مدیرعامل شرکت فولاد سنگان خاطرنشان کرد: انتظار این بود که با توجه به شعار سال، حضور شرکت‌های دانش‌بنیان نسبت به سال‌های گذشته بیشتر باشد که به صورت چشم‌گیری چنین نبود.

وی با اشاره به آخرین دستاوردهای شرکت فولاد سنگان اذعان داشت: این مجموعه امسال ۴ رکورد بسیار خوب را در کارخانه گندله و کنسانتره داشته است؛ کارخانه گندله‌سازی فولاد سنگان در حال حاضر ۲۰ درصد بیش از ظرفیت اسمی‌ خود فعالیت دارد و کارخانه کنسانتره نیز علی‌رغم این که در سال دوم راه‌اندازی قرار دارد و به نوعی نوپا محسوب می‌شود، حدود ۱۵ درصد بیشتر از ظرفیت اسمی خود فعال است.

امرایی با بیان این که تولید فولاد سنگان طبق برنامه در حال انجام است، تصریح کرد: چالش حمل و نقل برای تأمین نیاز فولاد مبارکه به گندله همچنان قابلیت پیگیری دارد؛ همچنین رفع چالش کمبود انرژی در فصول مختلف سال(در تابستان چالش برق و در زمستان چالش گاز) نجات‌بخش ما در مسیر تولید خواهد بود تا بتوانیم مطابق با برنامه تولید را انجام دهیم.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=4438

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نوزده =