enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

نرخ خوراک ۱۰ هزار تومانی برای پتروشیمی‌ها منتفی شد

به گزارش پترومتالز، احمد مهدوی دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال افزایش سقف نرخ خوراک پتروشیمی‌ها به متر مکعبی ۱۰ هزار تومان منتفی شده است، پاسخ داد: این موضوع منتفی است و قرار شده که تعیین نرخ خوراک مبنای یک فرمول باشد.

وی گفت: اکنون فرمول نرخ خوراک در قانون، خوب است اما باید آیین‌نامه آن نوشته شود، در فرمول باید هاب اروپا حذف شود و بحث رقابت پذیری محصول را هم مد نظر قرار بدهند. در موضوع قیمت خوراک ما با یک عدد مشخص موافق نیستیم و نمی‌خواهم که بگوئیم چند، چرا که هدف باید یک فرمول شناور باشد و در تمام برهه های زمانی نیز پاسخگو.

او در پاسخ به این سوال که اگر هاب اروپا را حذف کنند با این فرمول در بودجه ، فکر می‌کنید حدودا” نرخ خوراک چقدر باشد؟ گفت:اگر هاب اروپا را حذف کنند و نرخ های داخل را در نظر بگیرند، ( البته مصرف داخل شامل بخش صادرات، یعنی صادرات به عراق و ترکیه هم بر قیمت خوراک تاثیر دارد)، این قیمت در حدود ۱۴ تا ۱۵ سنت است.

به گفته وی، همین الان هم اصلا” فرمول اجرا نمی‌شود، سال گذشته دولت سقف خوراک را با عوارض ۵۷۰۰ تومان لحاظ کرده است که طبق فرمول بودجه نبوده است.

این مقام صنفی در خصوص جلسه روز چهارشنبه با وزارت نفت گفت: در این جلسه ما حرف‌های خود را زدیم و دستور پیگیری از سوی وزارت نفت داده شده که با معاونت‌های مختلف‌ این مسائل مطرح شود که ان شا الله به نتیجه برسیم. در مورد یوتیلیتی‌ها هم مطرح شد که باید قیمت گاز و برق‌ مناسب شود ، چرا که نیروگاه‌ها به برخی شرکت ها برق رایگان می‌دهند در حالی که به پتروشیمی های ما با قیمت های بالایی ارائه داده می شود.

منبع: بورس 24

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=4563

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =