enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

بازار فولاد و ارز زیر ذره‌بین پترومتالز/ افزایش قیمت‌ها در بازار فولاد ایران/ استقبال بازار جهانی سنگ آهن و فولاد از کاهش محدودیت‌های کرونا در چین

به گزارش پترومتالز، امروز دوشنبه ۱۳ آذر شاهد ثبات نسبی نرخ‌ها در بازار آزاد ارز بودیم و قیمت دلار آمریکا عمدتاً در کانال ۳۶۳۰۰ تومانی قرار داشت.

در بازار داخلی فولاد، امروز شاهد افزایش ملموس قیمت‌ها بودیم. در حال حاضر، کف قیمت میلگرد در بازار ۱۵۸۰۰ تومان و سقف آن ۱۷۴۰۰ تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است. قیمت متوسط میلگرد (تحویل درب کارخانه) در بازار امروز تقریباً با افزایش ۱۵۰ تومانی نسبت به روز گذشته به ۱۶۴۰۰ تومان به ازای هر کیلو رسید.

امروز شاهد افزایش قابل توجه حجم معاملات شمش در بورس کالا در قیاس با هفته گذشته بودیم و بیش از ۱۶۸ هزار تن شمش با قیمت کشف‌شده ۱۳۶۰۵ تومان به ازای هر کیلو در بورس کالا معامله شد.

در معاملات امروز بورس کالا، عرضه ۳۲۰۱۰۰ تن ورق گرم HR #فولاد مبارکه برای تحویل ۳۰ بهمن به صورت سلف، با تقاضای ۳۸۷۳۱۰ تنی روبرو و معاملات در قیمت میانگین ۱۷۵۲۰ تومان به ازای هر کیلو (۱۸.۱ درصد بالاتر از قیمت پایه) انجام شد. قیمت میانگین پیشین ورق گرم فولاد مبارکه در بورس کالا ۱۶۸۶۴ تومان به ازای هر کیلو بوده است و امروز قیمت این محصول ۶۵۶ تومان به ازای هر کیلو معادل ۳.۹ درصد افزایش یافت.

قیمت سنگ آهن در اولین روز بازگشایی بازارهای جهانی افزایش یافت. کاهش محدودیت‌های کرونا در چین باعث شد تا قیمت سنگ آهن در معاملات آتی بورس سنگاپور با سررسید دسامبر با رشد حدوداً ۲ درصدی به ۱۰۸.۷۵ دلار به ازای هر تن برسد. قیمت میلگرد و ورق گرم نیز در معاملات آتی چین به ترتیب با رشد ۱.۵۴ و ۱.۷۴ درصدی به ۵۵۰ و ۵۶۴ دلار به ازای هر تن رسید.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=5086

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =