به گزارش پترومتالز به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، میانگین قیمت فوب بیلت صادراتی ایران 477.5 دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش 7 دلاری معادل 1.5 درصدی را نشان می‌دهد. میانگین قیمت فوب اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۴۰۴ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری را نشان نمی‌دهد.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۳۹۸ تا ۴۱۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور 475 تا 480 دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌‌‌ها نسبت به قیمت‌های هفته منتهی به 30 آذر، افزایش 1.5 درصدی را نشان می‌دهد.

در شرایط محدودیت مصرف گاز برای صنایع فولادی ایران، صادرکنندگان ایرانی ترجیح می‌دهند پیشنهادات قیمت بیلت صادراتی خود را بالا نگه دارند، زیرا انتظار می‌رود با کمبود گاز و کاهش شدید تولید آهن اسفنجی، تولید فولاد در چند ماه آینده کاهش یابد. علاوه بر این، قیمت بیلت در بازار داخلی تا جایی بالا رفته که صادرات جذابیت خود را از دست داده و لذا شرکت‌های ایرانی در بازارهای صادراتی از قدرت چانه‌زنی بالاتری برخوردار شده‌اند.

قیمت بیلت صادراتی ایران در سه هفته اخیر، 30 دلار به ازای هر تن معادل 6.7 درصد افزایش یافته است. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در یک ماه اخیر ثابت بوده است.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران را ببینید:

ترجمه گزارش متال بولتن از آخرین وضعیت صادرات فولاد ایران را از اینجا بخوانید.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهار =