enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

بازدید سرزده نمایندگان محیط زیست از فولاد اقلید پارس

به گزارش پترومتالز،مهندس حیدری و مهندس انصاری نمایندگان سازمان محیط‌زیست استان فارس، دیروز ظهر سرزده از پروژه آهن اسفنجی فولاد اقلید پارس بازدید کردند.

مهندس دمیرچی مدیر سایت پروژه آهن اسفنجی اقلید با تأکید بر اینکه حفظ محیط‌ زیست از اولویت‌های ویژه شرکت فولاد اقلید پارس در اجرای پروژه آهن اسفنجی بوده و هست گفت: پروژه‌های آهن اسفنجی در زنجیره فولاد، کمترین استفاده از آب را در پروسه‌های خود دارند؛ پساب شهرستان اقلید بیش از نیاز پروژه ما است و بدون نگرانی نسبت به آلودگی محیط‌ زیست یا استفاده از منابع آب زیرزمینی، نوید انتفاع از منابع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این پروژه را به مردم اقلید می‌دهیم.

بحث آب از اهم موارد مطرح‌شده در این بازدید بود که مهندس دمیرچی افزود: آب زمان بهره‌برداری از پساب شهری تأمین خواهد شد که هم‌اکنون بیش از نیاز پروژه در حال دفع در محیط‌زیست است.

مهندس حیدری نماینده محیط زیست استان نیز با تأکید بر اینکه پروژه آهن اسفنجی اقلید فعلاً هیچ آلاینده‌ای ندارد که به محیط‌زیست آسیب بزند، اظهار داشت: استفاده فولاد اقلید از پساب شهری یک ویژگی مثبت این پروژه محسوب می‌شود که می‌تواند الگوی دیگر صنایع به‌خصوص صنایع حوزه فولاد باشد.

 کارگاه این پروژه آهن اسفنجی در چهارشنبه 29 تیرماه 1401 با حضور رئیس هیئت‌مدیره، مدیرعامل، رؤسای ادارات شهرستان و همچنین دکتر مهدی زارعی رئیس مرکز آموزش عالی اقلید برای تولید ۱ میلیون ۲۰۰هزار تن درسال تولید آهن اسفنجی افتتاح شد.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=5920

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + نوزده =