enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

با سهم 34 درصدی گروه فولاد مباركه، ایران ركورددار رشد تولید در جهان

به گزارش پترومتالز، معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه گفت: تولید فولاد خام ایران در سال2022، 30 میلیون و 600 هزار تن بوده است که از این میزان، گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و مجتمع فولاد سبا) علی‌رغم محدودیت مصارف انرژی در فصول مختلف سال، با تولید 10 میلیون و 330 هزار تن و رشد 9.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، نقش بسزایی در رشد 8 درصدی تولید فولاد ایران و تثبیت جایگاه دهم کشور در بین برترین تولیدکنندگان جهان داشته است.

غلامرضا سلیمی تصریح کرد: بنابر آمارهای موجود در سال 2022 در منطقه غرب آسیا 44 میلیون تن فولاد تولید شده است که از این میزان 69.5 درصد آن در اختیار ایران بوده است.

وی خاطرنشان کرد: درحالی‌که در سال گذشته میلادی همه ۱۰ کشور نخست تولیدکننده فولاد جهان با کاهش تولید 5 تا 20 درصدی مواجه شده‌اند، فقط کشورهای هند و ایران هریک به ترتیب 5.5 و 8 درصد افزایش تولید داشته‌اند. این در حالی است که در پی عملکرد خوب فولادسازان ایران در ماه نوامبر 2022 ایران تا جایگاه هفتم نیز صعود کرد.

معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه، میزان تولید گروه فولاد مبارکه در سال 1400 را 9 میلیون و 338 هزار تن اعلام و تصریح کرد: با توجه به رشد تقاضا و مصرف انواع ورق‌های فولادی در کشورمان که خوشبختانه از رونق تولید و توسعه فضای کسب خبر می‌دهد و ازآنجاکه تا افق 1404 تولید 55 میلیون تن فولاد در کشور هدف‌گذاری شده است، گروه فولاد مبارکه برای سال 1401 تولید 9 میلیون و 940 هزار تن فولاد خام را هدف‌گذاری کرده که با توجه به دستاوردهای خوب گروه در ده‌ماهه سال جاری و تولید 8 میلیون و 883 هزار تن در این بازه زمانی، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال، تولید گروه فولاد مبارکه به رکورد بی‌سابقه 10 میلیون و 300 هزار تن افزایش یابد.

سلیمی خاطرنشان کرد: با عنایت به دستاوردهای شرکت فولاد مبارکه از ابتدای سال جاری تا کنون، پیش‌بینی می‌شود، تولید تختال فولاد مبارکه تا پایان اسفندماه از 7.2 میلیون تن عبور کند.

وی در خصوص دلایل هدف‌گذاری افزایش تولید در گروه فولاد مبارکه تصریح کرد: افزایش مصرف سرانه فولاد در کشور، ارزآوری با حضور در بازارهای صادراتی با اولویت تأمین حداکثری بازار داخلی، پیشگیری از واردات و هدف‌گذاری گروه فولاد مبارکه برای حفظ سهم خود در تولید و صادرات انواع محصولات فولادی تخت از مهم‌ترین دلایل این افزایش تولید هدفمند بوده است.

به گفته معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه، افزایش انگیزه، همدلی و همگرایی مدیریت و کارکنان در دست‌یابی به اهداف، برنامه‌ریزی هوشمندانه و هدفمند برای نوسازی (اورهال) خطوط، انجام تعمیرات اساسی نواحی مختلف در زمان توقف‌های ناشی از محدودیت مصارف برق و گاز در فصول مختلف سال با توجه به تجارب سال‌های قبل و چابک‌سازی نواحی برای تولید حداکثری در زمان‌هایی که خطوط با محدودیت در مصارف مواجه نیستند و در نهایت کسب رکوردهای متعدد و پی‌درپی در شرکت‌های فولاد مبارکه، هرمزگان و مجتمع فولاد سبا از مهم‌ترین عوامل رسیدن به اهداف گروه بوده است.

سلیمی اظهار امیدواری کرد در سالی که به نام «تولید؛ دانش‌بنیان؛ اشتغال‌آفرین» نام نهاده شده است، گروه فولاد مبارکه با همت مدیریت و کارکنان خود بتواند به تمام اهداف کمی و کیفی خود دست یابد و ارزش افزوده فزاینده‌ای برای ذی‌نفعان و کشور حاصل کند.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=6814

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =