enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

شاخص پترومتالز برای قیمت‌های فولاد صادراتی ایران/ افزایش قیمت شمش و اسلب

شاخص پترومتالز برای قیمت‌های فولاد صادراتی ایران در هفته منتهی به 19 اسفند ۱۴۰۱ منتشر شد. در این هفته قیمت فوبِ شمش فولادی صادراتی ایران 0.5 درصد افزایش یافت و به 572 دلار به ازای هر تن رسید. این بالاترین قیمت شمش فولادی صادراتی ایران در حدوداً 10 ماه گذشته است. قیمت فوب اسلب صادراتی ایران نیز پس از یک ماه ثبات، 3.7 درصد افزایش یافت و به 550 تا 560 دلار به ازای هر تن رسید. قیمت‌های فولاد صادراتی ایران در دو هفته اخیر را در تصویر فوق ببینید.

قیمت میلگرد صادراتی ایران (تحویل درب کارخانه) نیز در این هفته همزمان با کاهش قیمت‌ها در بازار داخلی، 0.9 درصد کاهش یافت و به 555 تا 565 دلار به ازای هر تن رسید. در ابتدای هفته، قیمت Ex-Work میلگرد صادراتی در سطوح 565 دلار به ازای هر تن قرار داشت و سپس در پایان هفته شاهد کاهش قیمت‌ها تا سطح 555 دلار به ازای هر تن بودیم.

یک شرکت ایرانی در هفته گذشته سه محموله میلگرد با قیمت‌های 565، 560 و 555 دلار به ازای هر تن به‌صورت Ex-Work به مشتریان خارجی فروخت. در معاملات صادراتی شمش نیز ذوب آهن اصفهان یک محموله 30 هزار تنی بیلت با قیمت فوب 572 دلار به ازای هر تن برای تحویل نیمه اول آوریل به فروش رساند.

بازار اسلب صادراتی ایران نیز که مدتی در سکوت قرار داشت، در هفته منتهی به 19 اسفند شاهد افزایش قیمت‌ها بود و یک شرکت بزرگ فولادی، قیمت‌های پیشنهادی خود برای اسلب را تا سطوح 550 تا 560 دلار به ازای هر تن بالا برد.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=7109

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یک =