enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

رکوردهای فولاد سنگان در سال ۱۴۰۱/ رشد تولید با وجود ۱۲۰ روز قطعی جریان انرژی

به گزارش پترومتالز، شرکت فولاد سنگان با وجود این‌که در سال ۱۴۰۱ با ۱۲۰ روز توقف ناشی از قطعی برق و گاز روبرو بود که بیش از ۳۵ درصد زمان و ظرفیت تولید این شرکت را شامل می‌شود، اما تولید گندله این شرکت به بیش از ۴ میلیون تن رسید که بالاترین میزان تولید سالانه گندله در تاریخ این شرکت است.

فولاد سنگان موفق به رکوردشکنی در تولید روزانه گندله به میزان بالغ بر ۲۰ هزار تن در سال ۱۴۰۱ شد. همچنین رکورد تولید ماهانه گندله‌سازی این شرکت در سال گذشته به بیش از ۵۸۰ هزار تن رسید.

میزان حمل محصول گندله این شرکت نیز در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل ۱۷ درصد رشد داشت.

رکورد تولید کنسانتره

رکورد تولید ماهانه کنسانتره در فولاد سنگان نیز در سال ۱۴۰۱ شکسته شد و به ۳۶۰ هزار تن در ماه رسید. همچنین رکورد تولید روزانه کنسانتره با ۱۸ هزار ۸۰۰ تن در ۱۴۰۱ به ثبت رسید. میزان تولید کنسانتره فولاد سنگان در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۳ میلیون تن رسید که نسبت به سال 1400، ۱۰۴ درصد رشد داشته است.

در حالی که طراحی فولاد سنگان برای تولید پنج میلیون تن گندله در ۳۲۰ روز در سال برنامه‌ریزی شده، محدودیت‌های ۱۲۰ روزه ناشی از قطعی گاز و برق در سال ۱۴۰۱ سبب شد تا بیش از یک‌سوم زمان تولید این شرکت از دست برود که عدم‌النفع روزانه ۳۰ میلیارد تومانی به دنبال داشته است.

فولاد سنگان با ظرفیت تولید سالانه 5 میلیون تن گندله و 5 میلیون تن کنسانتره، نقشی موثر و راهبردی در تامین پایدار مواد موردنیاز بزرگ‌ترین فولادساز خاورمیانه، یعنی شرکت فولاد مبارکه دارد.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=7262

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =