enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

فولاد اکسین یک گام به تحقق ظرفیت اسمی نزدیک شد

به گزارش پترومتالز، مصطفی اسکندری رئیس هیات مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به اهمیت طرح توسعه مجتمع فولاد سازی، ریختگری و احیا مستقیم فولاد اکسین گفت: این طرح سبب تحقق ظرفیت اسمی در فولاد اکسین می‌شود و اشتغالزایی ققابل توجهی را برای کشور فراهم می‌کند.

رئیس هیات مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان درخصوص آخرین وضعیت طرح توسعه این شرکت اظهار کرد: طرح توسعه مجتمع فولادی فولاد اکسین از جمله پروژهای مهم و تاثیر گذاری است که علیرغم اهمیت آن تا کنون اجرایی نشده است.

اسکندری افزود: ظرفیت اسمی فولاد اکسین یک میلیون و پنجاه هزار تن ورق فولادی در سال می باشد که به دلیل عدم توان فولادسازان داخلی در تولید اسلب مورد نیاز خط تولید این شرکت (اسلب 23 تن) تاکنون دستیابی به این ظرفیت محقق نشد و به همین جهت در سالیان گذشته فولاد اکسین با نصف ظرفیت خود تولید کرده است.

رئیس هیات مدیره فولاد اکسین خوزستان گفت: لازمه رسیدن به ظرفیت اسمی در این شرکت اجرای طرح توسعه می باشد و انشالله با احداث مجتمع فولادی فولاد اکسین شامل احیا مستقیم با ظرفیت یک میلیون و 760 هزار تن و واحدهای فولاد سازی ذوب و ریختگری با ظرفیت یک میلیون و 200 هزار تن تولید مواد اولیه مناسب و تنوع در سبد محصولات منجر به تحقق ظرفیت اسمی کارخانه می گردد، علاوه بر این به سمت محصولات جدیدی مانند فولاد های زنگ نزن برویم.

وی خاطرنشان کرد: نکته مهم این پروژه اشتغال زایی 1000 نفر مستقیم و 23000 غیر مستقیم می باشد، همچنین در اجرای این طرح از نیروهای نخبه و متخصص نیز استفاده خواهد شد.

مصطفی اسکندری در پایان از زحمات مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان و شرکت های سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، سرمایه‌گذاری صدر تأمین و گروه ملی صنعتی فولاد ایران (سهامداران فولاد اکسین خوزستان) در عملی شدن طرح توسعه فولاد اکسین تقدیر و تشکر نمود و گفت: اجرای طرح توسعه مجتمع فولادی فولاد اکسین خوزستان از مهمترین پروژه های دولت مردمی می باشد.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=7905

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =