enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

بررسی نسبت‌های قیمت زنجیره فولاد/ برنده و بازنده‌های بازار فولاد+ نمودار

اختصاصی پترومتالز؛ شیرین نیکوحرف: بررسی نسبت‌های قیمتی محصولات زنجیره فولاد در فروردین امسال و مقایسه آن با فروردین سال گذشته نشان می‌دهد که میلگرد بزرگ‌ترین برنده رالی صعودی قیمت‌ها در بازار فولاد بوده است.

نسبت قیمت کنسانتره به شمش، گندله به شمش، آهن اسفنجی به شمش و شمش به میلگرد در فروردین امسال کاهش قابل توجهی را نسبت به فروردین سال گذشته تجربه کرده است. این بدان معناست که محصولات سنگ آهن نظیر کنسانتره و گندله بزرگ‌ترین بازنده بازار فولاد بوده‌اند و تولیدکنندگان میلگرد نیز بالاترین سود را نصیب خود کرده‌اند. نسبت قیمت کنسانتره به شمش و گندله به شمش به ترتیب از 21 و 28 درصد در فروردین سال گذشته به 17 و 23 درصد در فروردین امسال رسیده است. نسبت قیمت آهن اسفنجی به شمش و شمش به میلگرد نیز از 67 و 94 درصد در فروردین سال گذشته به 59 و 86 درصد در فروردین امسال رسیده است. نسبت قیمت آهن اسفنجی به شمش هم کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است.

در حالی که در فروردین امسال حجم معاملات شمش در بورس کالا 106 درصد بیش از فروردین سال گذشته بوده، اما این امر به افزایش حجم عرضه میلگرد منجر نشده و حجم عرضه میلگرد در فروردین امسال 42 درصد کاهش یافته است.

در تصویر زیر نسبت‌های قیمتی زنجیره فولاد را ببینید:

 

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=8088

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شش =