enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

رشد ۳ درصدی تولید فولاد ایران در فروردین امسال/ آمار تولید فولاد و آهن اسفنجی منتشر شد

اختصاصی پترومتالز؛ شیرین نیکوحرف: تولید فولاد ایران در فروردین‌ماه سال جاری با رشد 3 درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته به 2 میلیون و 980 هزار تن رسید. تولید فولاد کشور در فروردین‌ماه امسال حدود 25 درصد بیش از اسفند سال گذشته بوده که نشان می‌دهد فولادسازان ایرانی با پشت سر گذاشتن شوک محدودیت‌های گازی، به خوبی تولید خود را در نخستین ماه سال جاری احیاء کرده‌اند.

همچنین پایش و بررسی تولید آهن اسفنجی در واحدهای احیاء مستقیم توسط پترومتالز نشان می‌دهد که حجم تولید آهن اسفنجی ایران در فروردین امسال، 3 میلیون و 407 هزار تن بوده که 5 درصد بیش از ماه مشابه سال گذشته است.

جزئیات تولید فولاد میانی کشور

در فروردین سال جاری، 1 میلیون و 733 هزار تن بیلت و بلوم در واحدهای فولادسازی کشور تولید شده که رشد 4 درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

میزان تولید اسلب نیز در فروردین سال جاری با رشد 2 درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته به 1 میلیون و 247 هزار تن رسیده است.

از کل تولید فولاد میانی کشور، 58 درصد سهم بیلت و بلوم و 42 درصد سهم اسلب بوده است.

قابل ذکر است که تولید آهن اسفنجی کشور در فروردین امسال، 3 میلیون و 407 هزار تن بوده که حدود 26 درصد بیش از اسفند سال 1401 است. در زمستان سال گذشته، واحدهای احیاء مستقیم با معضل محدودیت شدید مصرف گاز روبرو بودند و با رفع این معضل، تولید این واحدهای در فروردین امسال افزایش قابل توجهی یافته است.

جزئیات تولید فولاد میانی و آهن اسفنجی کشور را در تصویر زیر ببینید:

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=8172

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 13 =