به گزارش پترومتالز، پتروشیمی صدف خلیج‌فارس برای اولین‌بار در صنعت پتروشیمی کشور، طراحی و ساخت فلر زمینی پاک و بسته (Clean Enclosed Burner) را آغاز کرد.

اجرای این پروژه، نقطه عطفی در زمینه صیانت از محیط‌زیست و کاهش نقش پتروشیمی‌ها در آلایندگی هوا خواهد بود.

مزایای بهره‌مندی از این طرح سازگار با محیط‌زیست در مقایسه با فلر ارتفاعی، کاهش معایبی همچون آلودگی صوتی، شدت تشعشع حرارتی، احتراق ناقص، مشکلات اشتعال فلرها، هزینه‌های بالای عملیاتی، مشکلات تعمیر و نگهداری و… است.

با طراحی متفاوت فلر زمینی پاک و بسته، نیاز به زمین با مساحت بزرگ به دلیل رعایت فاصله ایمن در برابر آتش فلر، مرتفع شده و طرح مذکور صرفه‌جویی ارزی بالغ بر  دو و نیم میلیون یورو را نیز برای شرکت به همراه داشته است.

این شرکت پس از انجام مطالعات تکمیلی و دریافت گواهینامه و تندیس از گردهمایی سالیانه جایزه جهانی عنصر سبز و اخذ مجوزهای لازم از شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مراجع مرتبط، اقدام به استفاده از این تکنولوژی برتر کرده است.

پتروشیمی صدف خلیج‌فارس یکی از شرکت‌های تابعه گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج‌فارس «پترول» است که پس از راه‌اندازی در سال ۱۴۰۲ بزرگ‌ترین مجتمع تولیدی الاستومر در کشور و منطقه با هدف تولید سالانه ۱۳۶ هزار تن لاستیک استایرین بوتادین و با چشم‌انداز تأمین خوراک بازارهای داخلی و جهانی خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =