enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

نگاهی به دستاوردهای و برنامه‌های شرکت آتیه فولاد سنگان

به گزارش پترومتالز، امیر رضازاده، مدیرعامل شرکت آتیه فولاد سنگان در خصوص این شرکت گفت: شرکت آتیه فولاد سنگان از شهریور 1398 فعالیت خود را با هدف تامین به موقع، پایدار و کیفی مواد اولیه مورد نیاز در تولید کنسانتره و گندله در منطقه سنگان آغاز کرد.

رضازاده اظهار کرد: این شرکت در بدو  تاسیس با تولید و تامین پودر بنتونیت که یکی از مواد اولیه مورد نیاز  در تولید  گندله سازی است کار خود را آغاز کرد و هم اکنون با ظرفیت اسمی 100 هزار تن در سال مشغول به ادامه فعالیت است.

وی افزود: میزان سرمایه گذاری اولیه این شرکت، پانزده میلیارد تومان بوده که در حال حاضر با توسعه‌های در نظر گرفته شده برای شرکت، بیش از دویست میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته است.

رضازاده با اشاره به چشم اندازهای این شرکت افزود: چشم انداز شرکت صنایع معدنی آتیه فولاد سنگان، تامین مواد اولیه جنبی مورد نیاز شرکت های منطقه با اولویت شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان است و در این راستا موفق شدیم در سال های گذشته بیش از 150 هزار تن محصول تولید کنیم و علاوه بر تامین نیاز شرکت صنعتی معدنی فولاد سنگان پاسخگوی نیاز برخی از شرکت های اطراف هم باشیم.

مدیرعامل شرکت آتیه فولاد سنگان افزود: پس از راه‌اندازی کارخانه بنتونیت با هماهنگی و هم فکری اعضای هیئت مدیره و همکاران متخصص در مجموعه فولاد سنگان تصمیم بر این شد که به دنبال تولید یک ماده پر مصرف و کاربردی در تولید کنسانتره رفته و آن هم گلوله های فلزی مورد نیاز کارخانه کنسانتره است. با توجه به مطالعاتی که انجام شد تصمیم بر آن شد که کارخانه ای با ظرفیت تولید 15 هزار تن در سال برای تامین نیاز شرکت فولاد سنگان و شرکت های مستقدر در منطقه سنگان احداث شود.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه ساخت کارخانه گلوله های فلزی از ابتدا سال 1401 شروع شد و برآورد این پروژه بیش از 200 میلیارد تومان بود و هم اکنون با بیش از 95 درصد پیشرفت طی هفته های آتی به بهره برداری خواهد رسید.

رضازاده با اشاره به اشتغال زایی حاصل از افتتاح این کارخانه افزود: با توجه به اهمیت فعالیت شرکت های دانش بنیان، ما در اجرای این پروژه از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در طراحی، ساخت و اجرای این پروژه استفاده کردیم و پیش بینی می شود پروژه های جاری و آتی شرکت آتیه فولاد سنگان بیش از 140 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال در منطقه ایجاد نماید.

وی به اقدامات موثر این شرکت در منطقه اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات بسیار مهم شرکت آتیه فولاد سنگان خرید یک محدوده معدنی بنتونیت با هدف تامین پایدار و  به موقع، پایداری تولید و همچنین تاثیر بسیار زیاد آن بر کاهش بهای تمام شده محصول بوده و این شرکت در خصوص تامین رفاهیات پرسنل اقدام به واگذاری بخشی از سهام این شرکت به پرسنل کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از جمله چشم اندازهایی که برای آینده شرکت آتیه فولاد سنگان پیش بینی می شود، راه اندازی دو خط تولید بنتونیت به ظرفیت 50 هزار تن در سال است و انشالله با خرید مکانیزم های حمل به منظور تامین پایدار مواد اولیه و محصولات شرکت آتیه فولاد سنگان و فولاد سنگان شاهد توسعه و پیشرفت این شرکت در منطقه باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=8768

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + چهارده =