enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

بازدید وزیر صمت از پروژه ملی مجتمع فولادسازی فراطرح آلیاژ به‌عنوان نخستین کارخانه فولاد زنگ‌نزن در ایران

به گزارش پترومتالز، دکتر علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر دوستی استاندار هرمزگان و هیئتی از مسئولان این استان با همراهی مدیریت شرکت فراطرح آلیاژ صبح روز سه­‌شنبه 25 اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ با حضور در محل احداث مجتمع فولادسازی فراطرح آلیاژ، از مراحل پیشرفت این پروژه ملی بازدید کردند.

آقای مهندس کریم­پور، قائم مقام مدیرعامل شرکت فراطرح آلیاژ ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص اهمیت این پروژه در سطح ملی با توجه به تولید طیف گسترده­ای از محصولات فولادی با ارزش افزوده بالا و تاثیر مثبت در تراز تجاری کشور از طریق کاهش نیاز به واردات و افزایش صادرات این محصولات، در مورد روند پیشرفت این پروژه شامل انتقال تجهیزات کارخانه به کشور و احداث نیروگاه 300 مگاواتی در حهت تامین برق مصرفی واحد فولادسازی به وزیر گزارشی را ارائه نموده و افزود در خصوص مواردی چند، تکمیل این پروژه ملی مطابق برنامه پیش‌­بینی شده مساعدت و پشتیبانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و نهادهای مختلف در سطح کشور و استان را طلب می‌­کند.

آقای دکتر علی آبادی ضمن آرزوی موفقیت برای این پروژه بر اهمیت تامین برق پروژه به واسطه احداث نیروگاه اختصاصی و امکان ارائه مازاد برق تولیدی در این نیروگاه به شبکه برق سراسری تاکید کردند.

طبق چشم‌انداز، مجتمع فولادسازی فراطرح آلیاژ در سال ۱۴۰۵ با ظرفیت سالانه تولید 864 هزار تن فولاد به بهره‌برداری خواهد رسید و موجب آن می‌شود که علاوه بر تأمین نیاز داخلی فولادهای زنگ نزن که تقریبا تمامی آن تا کنون به واسطۀ واردات از خارج از کشور تامین می‌شود، ایران از واردکننده این محصول راهبردی به صادرکننده آن تبدیل شود. این پروژه عظیم که در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در منطقه ویژه کشتی‌­سازی و صنایع فراساحل ایران (ISOICO) در بندرعباس احداث می‌شود، برای ۴۸۵۰ نفر به ‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی به همراه خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=19143

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + بیست =