enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

افتتاح خطوط پروفیل گروه فولادیار کوروش

به گزارش پترومتالز، خطوط تولید پروفیل‌های فولادی HSS گروه فولادیار کوروش با ظرفیت تولید 260,000 تن در سال در دهه تولید و تجارت و در روز سوم تیرماه 1403، همزمان با بهره برداری از چندین طرح بزرگ صنعتی در سطح کشور از سوی جناب مخبر، سرپرست ریاست جمهوری و علی آبادی وزیر صمت به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

در این مراسم که علیرضا فخاری، استاندار استان تهران، فرهیدزاده، معاونت وزیر صمت و ریاست سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، باب‌الحوائجی، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، محمود سیجانی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران، حسین گراوند، بخشدار کهریزک شهرستان ری، علی کلهر، شهردار کهریزک و سایر مسئولین نیز حضور داشتند، پس از ارائه توضیحات کامل طرح توسط فرهیدزاده، مهندس آرش مرعشی، مدیرعامل گروه فولادیار کوروش نیز افزود: محصولات ما در راستای تولید محصولات سبز، حرکت به سوی سبک‌سازی سازه‌های فولادی و تولید کربن کم‌تر با هدف کمک به محیط زیست با تکنولوژی روز دنیا قرار دارد.

خطوط تولید پروفیل گروه فولادیار کوروش با قابلیت تولید در 202 سطح مقطع متفاوت مربع و مستطیلی از ورق‌های سیاه، روغنی (سرد) و گالوانیزه با زاویه سفارشی با تکیه‌بر دانش فنی سازمان و به‌ کارگیری به روزترین ماشین‌آلات و تکنولوژی روز کشور ایتالیا امکان تولید پروفیل‌‌‌های سبک‌تر با استحکام بیشتر نسبت به نوع سنتی را دارد.

گروه فولادیار کوروش به واسطه تکنولوژی تولید مدرن با مصرف مواد اولیه کمتر در نتیجه تولید پروفیل‌های سبک‌تر مورد استفاده در صنایع پایین دستی و سازه‌های فولادی، باعث کاهش تولید کربن کمتر در زنجیره تولید محصولات فولادی در کشور شده است. تولیدات این شرکت به عنوان فولاد سبز (دوست‌دار محیط زیست) شناخته می‌شود که ضمن حفظ محیط زیست باعث افزایش بهره‌وری و حفظ سرمایه در پروژه‌های ساختمانی و سایر صنایع مصرف‌کننده پروفیل می‌گردد.

همچنین گروه فولادیار کوروش نقش موثری در انتقال تکنولوژی روز دنیا در تولید محصولات فولادی بواسطه خرید خطوط تولید از کشور ایتالیا ایفا کرده است که می‌تواند برای کشور علاوه بر ارز آوری کمک به توسعه و پیشرفت در این زمینه شود.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=22068

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =