enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

سودآوری فولاد مبارکه در شرایط مطلوب قرار دارد

به گزارش پترومتالز (پایگاه خبری اقتصاد، نفت و فلزات)، مهدی کویتی، معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه اظهار کرد: این شرکت در شرایط رکودی حاکم بر بازار، در ۶ ماهه نخست سال جاری موفق به فروش  3،947،288 تن محصولات فولادی شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش 10 درصدی داشته است.

وی افزود: از نظر ریالی نیز درآمد فروش به 804 هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزایش داشته است؛ شرکت تا پایان سال جاری با فروش 8،400،000  تن محصول، درآمدی حدود 1،600 هزار میلیارد ریال را کسب خواهد کرد که نسبت به سال مالی قبل 10 درصد افزایش خواهد داشت.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه در ۳ ماهه نخست سال جاری 206،920 میلیارد ریال سود خالص کسب نموده که این رقم در ۶ ماهه نخست به 322،414 میلیارد ریال رسیده است؛ این روند نشاندهنده حفظ سودآوری در حد مطلوب نسبت به رقبای داخلی و خارجی است.

وی اذعان داشت: یکی از ویژگی‌های بارز شرکت فولاد مبارکه پرداخت سود تقسیمی مصوب در کمترین زمان به سهامداران مخصوصاً سهامداران حقیقی است، بهطوری که سود سهامداران حقیقی در تاریخ 20 شهریورماه پرداخت شده است.

کویتی با بیان این که سود سهامداران حقوقی نیز در مهلت قانونی مقرر ماده 240 قانون تجارت واریز خواهد شد، تصریح کرد: فولاد مبارکه در تاریخ 30 مهر سال جاری اقدام به ثبت افزايش سرمايه مصوب مجمع عمومی فوقالعاده ۱۱ مردادماه 1401 نموده و بدین ترتیب سرمایه اسمی شرکت از 293 هزار ميليارد ریال به 530 هزار میلیارد ریال رسیده است.

وی ابراز داشت: شرکت فولاد مبارکه در نظر دارد به منظور تأمین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز طرحهای توسعه، اقدام به تأمین مالی از طریق بورس اوراق بهادار تهران به مبلغ 150 هزار میلیارد ریال نماید.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه در پایان عنوان کرد: شركت در راستای دستیابی به سودآوری پایدار برای سهامداران، پروژه احداث نورد گرم 2 را در دست اجرا دارد؛ همچنین بهمنظور تأمین پایدار انرژی برق، پروژه احداث نیروگاه 914 مگاواتی سیکل ترکیبی و 600 مگاواتی نیروگاه خورشیدی را در دست اجرا دارد که تا پایان شهریورماه 1401، پیشرفت قابل توجهی داشته است. اجرای این پروژهها ضمن پایداری تولید و فروش نویدبخش افزایش سودآوری برای سهامداران خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=3652

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =