enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

سرمایه‌گذاری ۱.۴ هزار میلیارد تومانی فولاد خوزستان در حوزه محیط زیست

امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان اظهار داشت: توجه به محیط‌ زیست، یکی از مولفه‌های مهم تولید و توسعه پایدار است و شرکت فولاد خوزستان در جهت حفظ و بهبود محیط زیست، تاکنون یک هزار و ۴٠٠ میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی تخصیص داده است.

به گزارش پترومتالز (پایگاه خبری اقتصاد، نفت و فلزات)، روز شنبه هفتم آبان ماه ۱۴۰۱، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تفاهم‌نامه دستیابی به دانش فنی تولید فولاد سبز در کشور را با در نظر گرفتن پارامترهای فنی و اقتصادی فی ما بین شرکت‌های مهم فولادی به امضا رساند.

این همکاری در زمینه پروژه امکان‌سنجی تولید فولاد سبز در قالب یک تفاهم‌نامه بین ایمیدرو، شرکت‌های ملی فولاد ایران، بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک)، ایراسکو، فولاد مبارکه و فولاد خوزستان، معدنی و صنعتی چادرملو، معدنی و صنعتی گل‌گهر و سنگ آهن‌ گهرزمین تهیه شده است که نقش هر یک از شرکت‌های یادشده را در این پروژه کلان ملی مشخص می‌کند.

مهندس ابراهیمی گفت: شرکت فولاد خوزستان در سال گذشته، پنج پروژه زیست‌محیطی با هزینه‌ای بالغ بر ۹۵۱ میلیارد ریال را تکمیل کرده است. محوطه‌سازی اسکرین هفت، اجرای شبکه پاک‌سازی واحدهای گندله‌سازی شماره یک و دو، نصب غبارگیر ۰۴-۲۰ در واحد مواد‌رسانی، تامین دو دستگاه ماشین زنبیل‌کش در بخش فولادسازی و نصب سیستم مه‌پاش در خروجی مخزن روزانه‌ و تاورهای یک و دو واحد احیای شماره دو، پنج پروژه‌ای بودند که با هدف کاهش انتشار غبار و حفظ محیط زیست در فولاد خوزستان به اجرا درآمدند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد: علاوه بر پروژه‌های اتمام یافته شرکت فولادخوزستان، در حال حاضر ۲۴ پروژه زیست‌محیطی دیگر با هزینه بالغ بر ۱۲ هزار و 300 میلیارد ریال در دست اجرا است که از این تعداد ۱۲ پروژه تا پایان سال جاری تکمیل می‌شوند.

ابراهیمی اذعان کرد: طرح توسعه فضای سبز ۲۴ هکتاری در محدوده ضلع شرقی منازل سازمانی نیز در دست اقدام است که تا پایان سال گذشته، ۲۱ هکتار آن به همراه احداث شبکه آبیاری قطره‌ای تکمیل شد.

وی در پایان یادآور شد: با منظور داشتن این پروژه، در حال حاضر مساحت کل فضای سبز فولاد خوزستان بالغ بر ۵۲۱ هکتار است که این میزان پنج برابر الزامات قانونی شرکت است.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=3963

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − سه =