enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

جهش نرخ ارز، قیمت فولاد را بالا برد​/ پیش بینی روند آتی قیمت‌ مقاطع

در معاملات امروز بورس کالا شاهد افزایش قیمت فولاد بودیم. جهش صورت گرفته در بازار ارز باعث افزایش قیمت‌ها در بازار فولاد شد.

به گزارش پترومتالز، فولاد خوزستان امروز ۵۰ هزار تن شمش عرضه کرد که برای آن ۱۱۷۴۵۰ تن تقاضا ثبت شد و این امر باعث شد تا قیمت شمش فولاد خوزستان (#فخوز) به ۱۴۰۹۶ تومان بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۱۵۳۶۵ تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برسد.

قیمت تمام‌شده شمش چادرملو (#کچاد) و فولاد خراسان (#فخاس) هم امروز وارد کانال ۱۵۳۰۰ تومانی شد. در واقع امروز قیمت شمش این شرکت‌ها نسبت به هفته گذشته بیش از ۳۰۰ تومان معادل ۲.۲ درصد افزایش یافت.

پیش بینی می‌شود با افزایش قیمت شمش باید منتظر افزایش بیشتر قیمت مقاطع فولادی نظیر میلگرد در بازار باشیم. گفتنی است بازار فولاد هنوز نسبت به تورم عمومی موجود در کشور عقب‌ماندگی دارد.

ورق سرد شرکت فولاد مبارکه اصفهان (#فولاد) هم ۳۹.۳ درصد بالاتر از قیمت پایه معامله شد و قیمت آن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به ۲۸۰۷۸ تومان به ازای هر کیلو رسید. قیمت تمام‌شده ورق سرد فولاد مبارکه، ۳۸۱۰ تومان به ازای هر کیلو نسبت به معاملات قبلی آن در بورس کالا در تاریخ ۱۸ مهر افزایش یافت که به لحاظ درصدی، معادل رشد ۱۵.۷ درصدی است.

 

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=4430

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =