enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

امرایی: تولید کنسانتره فولاد سنگان، دو برابر سال گذشته است/ امسال بیش از ۵ میلیون تن گندله تولید خواهیم کرد

پترومتالز: دکتر علی امرایی، مدیرعامل فولاد سنگان در خصوص وضعیت تولید در این شرکت گفت: علی‌رغم محدودیت‌های مصرف برق، تولید گندله در فولاد سنگان در نیمه نخست امسال ۱۴ درصد بیش از مدت مشابه سال قبل بوده و حجم تولید کنسانتره نیز ۱۰۰ درصد بیش از مدت مشابه سال قبل بوده است. طبق برنامه‌ریزی انجام شده، تولید گندله فولاد سنگان که سال گذشته ۴ میلیون تن بود، امسال به ۵ میلیون تن ظرفیت اسمی یا حتی بیش از آن خواهد رسید.

مدیرعامل فولاد سنگان تصریح کرد: فولاد سنگان در شش ماه اول سال جاری با وجود قطعی برق و چالش‌های ناشی از آن موفق به تولید بیش از ۲.۳۰۰.۰۰۰ تن گندله شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۴درصد رشد داشته است. در این مدت در سه مقطع زمانی شرکت فولاد سنگان موفق به ثبت رکورد ماهیانه تولید گندله شد که این میزان در ماه شهریور به بیش از ۵۸۰ هزار تن رسیده است. همچنین میزان تولید کنسانتره در ماه‌های اردیبهشت و تیر با رشد ۱۱۸ و ۱۱۴ درصدی مواجه شده و رکورد روزانه تولید کنسانتره شرکت نیز در تابستان امسال به بیش از ۱۸ هزار تن رسید

دکتر امرایی، مدیرعامل فولاد سنگان به مزیت‌های رقابتی متنوع در فولاد سنگان اشاره کرد و گفت: شرکت فولاد سنگان به عنوان حلقه اول زنجیره فولاد شرکت مبارکه نقش مهمی در تولید فولاد این شرکت دارد. در حال حاضر شرکت فولاد سنگان دارای خطوط تولید کنسانتره سنگ آهن و گندله هر کدام به ظرفیت ۵ میلیون تن در سال و بزرگترین واحد تولید صنعتی در شمال شرق کشور است. وی افزود: این شرکت به دلیل نزدیکی به معادن سنگ آهن سنگان، استفاده از فناوری های روز دنیا درحوزه خردایش، انتقال و عیار بالا و کیفیت خوب محصولات جزو شرکت های بسیار خوب در حوزه تولید کنسانتره و گندله می باشد.

امرایی افزود: دسترسی به خطوط انتقال محصول نیز یک مزیت خوب برای این شرکت می شود. از طرفی شرکت فولاد سنگان جزو شرکت های برتر ایران است و از سوددهی سالانه خوبی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از فناوری فیلتراسیون روز دنیا در مباحث محیط زیستی، صرفه جویی در مصرف آب و بازگردانی ۸۵ درصد از آن به چرخه تولید از دیگر مزیت های شرکت به حساب می آید. ضمن اینکه نیروی انسانی توانمند برای هر شرکت موفق بسیار مهم است و از این نظر سیستم از یک سیستم نظام‌مند آموزشی و جانشین‌پروری استفاده می کند و مباحث علمی روز دنیا را در زمان مناسب به کارکنان خود انتقال می دهد.

رشد قابل توجه تولید گندله

به گفته مدیرعامل فولاد سنگان، این شرکت با توجه به نوپا بودن در سال های نخست، موفق شد مطابق برنامه ریزی انجام شده تولید خود را پیش ببرد. بر این اساس در شش ماه اول سال جاری با وجود قطعی برق و چالش های ناشی از آن موفق به تولید بیش از ۲.۳۰۰.۰۰۰ تن گندله شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۴درصد رشد داشته است. در این مدت در سه مقطع زمانی شرکت فولاد سنگان موفق به ثبت رکورد ماهیانه تولید گندله شد که این میزان در ماه شهریور به بیش از ۵۸۰ هزار تن رسیده است. بیشترین رشد تولید در شش ماه اول سال در تیرماه رخ داد که نسبت به تیر  ماه سال قبل ۱۰۲% رشد داشته است. رکورد تولید روزانه گندله به ۲۰۴۰۰ تن رسید و اکنون این کارخانه ۲۳ درصد بیش از ظرفیت اسمی روزانه خود تولید می نماید.

با توجه به مشکلات ذکر شده که گریبانگیر صنعت فولاد کشور از جمله فولاد سنگان می باشد، این شرکت توانسته است ۹۵% برنامه تولید گندله خود در شش ماه اول سال را محقق نماید و طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال موفق به تولید گندله به میزان ۵ میلیون تن و حتی بالاتر از آن خواهد شد. این در حالی است که تولید گندله در سال قبل بیش از ۴ میلیون تن بود.

تحقق ۸۲ درصدی برنامه تولید کنسانتره علی‌رغم قطعی برق

تولید کارخانه کنسانتره با توجه به اینکه کمتر از دو سال از تأسیس آن می گذرد، مطابق برنامه ریزی انجام شده صورت می گیرد و این شرکت می تواند در آینده بسیار نزدیک با ظرفیت کامل تولید نماید. در حال حاضر میزان تولید کنسانتره نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ به میزان صددردرصد رشد داشته است و بیشترین رشد ماهانه در خردادماه سال جاری به میزان۳۲۳ درصد نسبت به ماه مشابه در سال ۱۴۰۰ بوده است.

میزان تولید کنسانتره در ماه های اردیبهشت و تیر با رشد ۱۱۸ و ۱۱۴ درصدی مواجه شده و رکورد روزانه تولید کنسانتره شرکت نیز در تابستان امسال به بیش از ۱۸ هزار تن رسید. شرکت فولاد سنگان در شش ماه اول سال ۸۲ درصد از برنامه پیش بینی شده تولید کنسانتره خود را محقق نموده است. این در حالی است که کارخانه های تولید فولاد سنگان حدود ۴۵ روز با مشکل قطعی یا کمبود برق مواجه بوده است.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=4487

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =