enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

بازار فولاد و ارز زیر ذره‌بین پترومتالز/ کاهش نسبی قیمت میلگرد در ایران/ نمایی از زیان صنایع فولاد چین

به گزارش پترومتالز، امروز شنبه ۲۱ آبان نرخ دلار در بازار آزاد در کانال‌های ۳۵۰۰۰ و ۳۵۱۰۰ تومانی قرار دارد. هیجانات در بازار ارز نسبت به هفته گذشته فروکش کرده است.

تحت تأثیر کاهش نرخ ارز، امروز قیمت محصولات فولادی طویل نیز کاهش یافت. در حال حاضر، کف قیمت میلگرد در بازار ۱۵۶۰۰ تومان و سقف آن ۱۷۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است. قیمت متوسط میلگرد در بازار تقریباً ۱۶۶۰۰ تومان به ازای هر کیلو است.

قیمت آهن اسفنجی که در هفته گذشته در بورس کالا جهش هفتگی ۵ درصدی را تجربه کرده بود، امروز اندکی آرام گرفت و نسبت به هفته گذشته ۰.۵ درصد افزایش یافت. با این وجود، تقاضا برای آهن اسفنجی در آستانه فصل سرد سال همچنان بالا است و از طریق افزایش قیمت آهن اسفنجی، احتمال افزایش هزینه تولید محصولات فولادی وجود دارد.

بازار جهانی فولاد همچنان وضعیت مناسبی ندارد. تولیدکنندگان فولاد در بسیاری از نقاط دنیا در زیان قرار دارند. به گزارش S&P Global Commodity Insights در حال حاضر زیان تولیدکنندگان کلاف گرم در چین ۳۵.۸۸ یوان به ازای هر تن و زیان تولیدکنندگان میلگرد این کشور ۲۹.۲۶ یوان به ازای هر تن است.

با پترومتالز به‌روز باشید!

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=4574

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یازده =