enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

«هرمز»، رکورددارِ رکوردشکنی/ افزایش ۷ درصدی تولید و ۱۱ درصدی صادرات تختال فولاد هرمزگان

بررسی پترومتالز نشان می‌دهد که از میان شرکت‌های زنجیره آهن و فولاد، فولاد هرمزگان بیشترین تعداد ثبت رکورد تولید ماهیانه در تولید محصول اصلی خود را داشته است. «هرمز» علی‌رغم محدودیت مصرف گاز در زمستان سال گذشته و محدودیت مصرف برق در تابستان سال جاری، از مهرماه سال ۱۴۰۰ تا پایان مهر ۱۴۰۱، ۵ رکورد تولید ماهیانه ثبت کرده است. حتی رکودِ بازار جهانی فولاد در ماه‌های اخیر نیز باعث نشده که این شرکت از شتاب تولید خود بکاهد. (رکوردهای فولاد هرمزگان در تولید ماهیانه تختال در یک سال اخیر را در تصویر فوق ببینید.)

به گزارش پترومتالز (اقتصاد، نفت و فلزات نیوز)، در ۷ ماهه نخست سال جاری، حجم تولید تختال در فولاد هرمزگان به حدود ۸۱۷ هزار تن رسید که نزدیک به ۷ درصد بیش از حجم تولید این محصول در مدت مشابه سال گذشته است.

همچنین علی‌رغم محدودیت‌های صادراتی اعمال‌شده در ابتدای سال جاری و رکود بازارهای جهانی فولاد در تابستان و پاییز امسال، فولاد هرمزگان در دوره ۷ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، رشد صادرات را تجربه کرد و صادرات تختال این شرکت با رشد حدوداً ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به بالغ بر ۳۳۰ هزار تن رسید.

فولاد هرمزگان که با قرار گرفتن در کنار آب‌های آزاد، مزیت صادراتی بزرگی دارد و یکی از کیفی‌ترین سازندگان تختال‌ در دنیا است، در ۷ ماهه نخست امسال حدود ۴۶ درصد از کل فروش تختال خود را راهی بازارهای صادراتی کرد.

نکته مهم این است که صادرات تختال فولاد هرمزگان در حالی در ۷ ماهه نخست امسال ۱۱ درصد افزایش یافته که بنا به بررسی پترومتالز در این دوره صادرات فولاد میانی کشور در مجموع ۹ درصد کاهش یافته است…

متن کامل را به زودی در پترومتالز بخوانید.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=4586

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − دو =