enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

بازار فولاد و ارز زیر ذره‌بین پترومتالز/ آیا باید منتظر رشد «شارپ» قیمت‌ها در بازار جهانی فولاد بود؟

به گزارش پترومتالز، امروز یک‌شنبه ۲۲ آبان نرخ ارز در بازار آزاد افزایش یافت و دلار آمریکا با افزایش ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومانی، وارد کانال‌های ۳۵۴۰۰ و ۳۵۵۰۰ تومانی شد.

در بازار کم‌تقاضای فولاد، امروز برای دومین روز پیاپی قیمت محصولات فولادی طویل کاهش یافت. در حال حاضر، کف قیمت میلگرد در بازار ۱۵۶۰۰ تومان و سقف آن ۱۷۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است. قیمت متوسط میلگرد (تحویل درب کارخانه) در بازار با کاهش تقریباً ۱۰۰ تومانی به حدود ۱۶۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو است.

فردا شمش بلوم با قیمت پایه ۱۳۰۵۰ تا ۱۴۰۵۸ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده در بورس کالا عرضه می‌شود. هفته گذشته، قیمت پایه عرضه‌های شمش فولادی در محدوده ۱۲۸۵۰ تا ۱۳۸۳۶ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده قرار داشت. سقف قیمت پایه میلگرد نسبت به هفته گذشته ۱.۶ درصد افزایش یافته است. قیمت میانگین موزون شمش در معاملات هفته گذشته نیز ۱۳۷۵۵ تومان به ازای هر کیلو بود.

چین در پی کاهش محدودیت‌های سخت‌گیرانه کرونایی است و این امر احتمالا باعث بهبود نسبی شرایط بازار جهانی فولاد و سنگ آهن شود. انتظار می‌رود چین از سخت‌گیری‌های شدید «سیاست کووید صفر» خود بکاهد. وزارت بهداشت چین اعلام کرده برخی محدودیت های کرونایی را کاهش خواهد داد و هفته گذشته قیمت سنگ آهن در این کشور افزایش یافت. با این وجود، به خاطر رکود جهانی، نباید انتظار رشد «شارپ» قیمت‌ها در بازار جهانی فولاد و سنگ آهن را داشت.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=4591

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + ده =