enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

🔍 بازار فولاد و ارز زیر ذره‌بین پترومتالز/ ثبات ارز و کاهش نرخ میلگرد/ هندی‌ها تعرفه صادرات فولاد را برداشتند

به گزارش پترومتالز، امروز یک‌شنبه ۲۹ آبان نرخ ارز در بازار آزاد عمدتاً ثابت بود و دلار در کانال ۳۵۴۰۰ و ۳۵۳۰۰ در نوسان بود. مثل این‌که کانال ۳۵ هزار تومانی به New Normal بازار دلار تبدیل شده است.

در بازار فولاد، امروز باز هم شاهد افت نسبی قیمت‌ها بودیم. در حال حاضر، کف قیمت میلگرد در بازار ۱۵۵۰۰ تومان و سقف آن ۱۷۶۰۰ تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است. قیمت متوسط میلگرد (تحویل درب کارخانه) در بازار امروز تقریباً با کاهش ۱۰۰ تومانی به ۱۶۳۰۰ تومان به ازای هر کیلو رسید.

فردا شمش بلوم با قیمت پایه ۱۳۰۰۰ تا ۱۴۱۹۳ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده در بورس کالا عرضه می‌شود. هفته گذشته، قیمت پایه عرضه‌های شمش فولادی در محدوده ۱۳۰۵۰ تا ۱۴۰۵۸ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده قرار داشت. فولاد خوزستان (#فخوز) همچنان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده است و فردا ۶۰ هزار تن شمش با نرخ ۱۴۱۳۲ تومان به ازای هر کیلو روانه بازار می‌کند. سقف قیمت پایه میلگرد نسبت به هفته گذشته ۱ درصد افزایش یافته است. قیمت میانگین موزون شمش در معاملات هفته گذشته ۱۳۸۱۶ تومان به ازای هر کیلو بود.

دولت هند امروز تعرفه‌هایی را که شش ماه پیش بر صادرات محصولات فولادی تخت و طویل و مواد اولیه صنعت فولاد وضع کرده بود، لغو کرد و دوباره اوضاع را به حالت عادی برگرداند. قیمت فولاد به پایین‌ترین سطح در سال جاری رسیده و تورم در هند نیز اخیراً کاهش یافته و به ۶.۷۷ درصد رسیده است. دولت هند از ۲۲ می ۲۰۲۲ بر صادرات فولاد تعرفه ۱۵ درصدی بسته بود که این تعرفه‌ها با تصمیم جدید این دولت لغو شدند.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=4731

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یک =