enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

بازار فولاد و ارز زیر ذره‌بین پترومتالز/ سیگنال ارزندگی میلگرد ۱۷ هزار تومانی با معاملات امروز شمش

به گزارش پترومتالز، امروز دوشنبه ۲۱ آذر در بازار آزاد، شاهد پیشروی بیشتر نرخ ارز بودیم و قیمت دلار در معاملات بازار آزاد با افزایش ۵۰۰ تومانی تا کانال ۳۷۸۰۰ تومانی بالا رفت و سقف قیمتی جدیدی را تجربه کرد. امروز برخی خبرها منتشر شد که نرخ دلار در سامانه نیما تا ۳۰ هزار تومان هم رقابت شده است.

در بازار داخلی فولاد، امروز باز هم شاهد افزایش قیمت‌ها بودیم. در حال حاضر، کف قیمت میلگرد در بازار ۱۶۴۰۰ تومان و سقف آن ۱۷۸۰۰ تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است. قیمت متوسط میلگرد (تحویل درب کارخانه) در بازار امروز تقریباً با افزایش ۲۷۰ تومانی نسبت به روز گذشته به ۱۷۰۵۰ تومان به ازای هر کیلو رسید. قیمت متوسط میلگرد در بازار، امروز پس از مدت‌ها مجدداً وارد کانال ۱۷ هزار تومانی شد.

امروز در معاملات بورس کالا، تقاضا برای شمش در مجموع ۲.۷ برابر حجم کلی عرضه بود. در حالی که عرضه شمش نسبت به هفته گذشته، ۶۴ هزار تن کاهش یافته بود، امروز قیمت کشف‌شده شمش در بورس کالا با جهش حدوداً ۴ درصدی نسبت به هفته گذشته به ۱۴۱۳۱ تومان به ازای هر کیلو رسید. در معاملات نقدی شمش چادرملو، قیمت شمش این شرکت به ۱۴۷۴۲ تومان به ازای هر کیلو رسید.

با قیمت کشف‌شده شمش و فاصله ۱۱ درصدی نرخ پایه میلگرد با شمش، کف قیمت پایه عرضه میلگرد در بورس کالا باید ۱۵۶۸۵ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده، ۱۷۰۹۶ تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده باشد. بازار مقاطع از ضعف تقاضا رنج می‌برد، وگرنه با مولفه‌های بنیادی و با وجود تورم موجود، میلگرد زیر ۱۷۱۰۰ تومان در بازار، ارزنده است.

با پترومتالز آینده بازار فولاد را ببینید.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=5228

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =