enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

اقدامات چادرملو، نمادی دلسوز در عرصه تولید و توسعه اقتصادی

به گزارش پترومتالز، چادرملو نام یک منطقه معدنی و حتی بیشتر نمادی در تامین مواد اولیه و صنعت است. شرکت صنعتی و معدنی چادرملو عامل اصلی شهرت این نام در سطح منطقه و کشور ایران است که با نگاهی به عملکرد برنامه‌ای و اهداف آتی آن دلیل این نام‌آوری کاملا مشهود می‌شود. شاید در ابتدای مطلب این کلمات اغراق خوانده شود ولی با برشمردن اقدامات به این مهم واقف خواهید بود که یک شرکت در زمینه صنعت و معدن چگونه می‌تواند توانایی‌های یک استان به مانند یزد را در دل کویر به رخ فعالان این عرصه بکشاند.

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در گزارش صورت‌های مالی میاندوره‌ای تلفیقی ۶ ماهه منتهی به شهریورماه ۱۴۰۱ مجموع درآمد عملیاتی خود طی این دوره ۶ ماهه را برابر با ۲۰ هزار و ۷۱۸ میلیارد تومان به اطلاع سهامداران رساند.

تولید و صادرات محصولات فولادی چادرملو علاوه بر تضمین سود سهام داران و تامین سرمایه ارزی پروژه‌های در دست احداث می‌تواند عامل مهمی در افزایش رقابت پذیری با سایر مشتریان، افزایش ثبات در تولید و کسب ارزش افزوده مناسب واعتبار بخشی به برند شرکت در بازار‌های بین المللی باشد.

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو هم اکنون سهم ۱۸ % از کل بازار فروش شمش داخلی پس از شرکت فولاد خوزستان را در اختیار دارد. در ۷ ماهه سال گذشته ۴۶۴ هزار تن شمش فولادی چادرملو در بازار‌های داخلی و خارجی به فروش رسید و امسال نیز در همین مدت ۷۹۰ هزار تن شمش فولادی فروخته شده است که با ۳۲۶ هزار تن افزایش، رشد قابل توجه ۷۰% فروش محصول شمش چادرملو را نشان می‌دهد.

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در آبان ماه سال جاری مقدار فروش ماهانه محصولات خود در این دوره را برابر با یک‌میلیون و ۶۰۱ هزارتن اعلام کرد که از فروش این مقدار محصول به درآمدزایی ۳ هزار و ۷۵۱ میلیارد تومانی رسید.

“کچاد” از ابتدای سال مالی تا پایان آبان ماه نیز مقدار فروش خود را ۱۱ میلیون و ۲۸۸ هزارتن در سامانه کدال به ثبت رساند و همچنین از این مقدار فروش در ۸ ماه گذشته به درآمد تجمیعی ۲۷ هزار و ۵۷۶ میلیارد تومانی دست‌یافت.

اقدامات چادرملو به تولید و اکتشاف ختم نمی‌شود، بلکه این شرکت با خواست و اعتقاد قلبی خود خارج از مباحث دستوری دولتی برنامه‌هایی را در چارچوب مسئولیت‌های اجتماعی به انجام رسانیده و علاوه بر آن در طرح‌های تکلیفی دولت با موافقت مجامع خود به صورت داوطلبانه شرکت می‌کند. برای نمونه می‌توان به تأمین مالی طرح‌های تأمین پایدار آب شرب در استان یزد و جلوگیری از تنش آبی بیشتر در این استان اشاره کرد. در مصوبه اخیر هیأت وزیران تا سقف مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت‌ صنعتی و معدنی چادرملو برای اجرای طرح های مذکور با تایید استانداری یزد هزینه می شود.

اهمیت مسئولیت‌های اجتماعی از دیدگاه مدیران این شرکت به گونه‌ای است که به گفته رئیس هیات مدیره چادرملو، عدم توسعه متوازن صنعت در شهرستان اردکان موجب انباشت مطالبات مردم و مسئولان این شهرستان از صنایع شده است که باید تلاش کرد در چارچوب ضوابط و اختیارات و وزن هر بنگاه اقتصادی نسبت ایفای تکالیف اجتماعی مطالبه گری کرد.

علاوه بر این فعالیت‌های انجام شده برای تامین برق و انرژی مورد نیاز مجموعه صنعتی – معدنی چادر ملو و مازاد مورد نیاز در شبکه برق استانی از دیگر موارد مطرح در فعالیت‌های مبتنی بر مسئولیت‌های اجتماعی توسط این شرکت است. بر اساس ارزیابی سالیانه شرکت مدیریت شبکه برق ایران، نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی سرو (چادرملو) در مجتمع صنعتی این شرکت در اردکان یزد که از سال 1395 به بهره برداری رسیده در بین کلیه نیروگاههای حرارتی کشور در بهار سال ۱۴۰۱ در معیار شاخص نرخ انرژی قابل تولید، حائز رتبه اول گردیده است .

این رتبه بیانگر کسب بالاترین درآمد نسبت به سایر نیروگاهها به ازای هر مگاوات توان قابل تولید می‌باشد.

فعالیت ها و تلاش‌های بی وقفه شرکت چادرملو در ارزش آفرینی در اقتصاد کشور با بهره گیری از توان و ظرفیت های نیروی مستعد و توانمند ایرانی با تکیه بر علم و دانش مدیران و کارکنان این شرکت به نحوی است که «کچاد» با تولید سالانه بیش از ۱۸ میلیون تن محصولات زنجیره فولاد سهم قابل توجهی در تامین این محصول استراتژیک در کشور و اشتغال و ارز آوری ایفا می کند.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=5853

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =