enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

جزئیات تولید محصولات جدید در شرکت کاسپین پودر فولاد

مهندس محمد قنادیان مدیر کارخانه کاسپین پودر فولاد در گفت‌وگو با پترومتالز اظهار داشت: شرکت کاسپین پودر در ادامه موفقیت‌های خود در تولید پودرهای قالب ریخته‌گری مداوم، سال جاری موفق به تولید این پودرها برای دو محصول استراتژیک و جدید شرکت فولاد مبارکه یعنی فولاد الکتریکی و فولاد زنگ‌نزن (استنلس استیل) شد. همچنین توانستیم در سال جاری دو محصول پودر استارت و پودر بازی تاندیش را به سبد محصولات خود اضافه کنیم.

به گزارش پترومتالز، مدیر کارخانه کاسپین پودر فولاد عنوان کرد: پودرهای گرانوله قالب ریخته‌گری مداوم که در این شرکت تولید می‌شود، رضایت فولادسازان بزرگ کشور را درپی داشته و ما توانسته‌ایم به خوبی نیاز صنعت فولاد به این پودرها را تأمین کنیم.

وی ادامه داد: شرکت‌های بزرگی نظیر فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد خوزستان، فولاد سبا، فولاد آلیاژی ایران و غیره مصرف‌کننده پودرهای گرانوله قالب ریخته‌گری مداوم، تولیدشده در شرکت کاسپین پودر فولاد هستند و محصول تولیدشده در این شرکت به‌خوبی جوابگوی مصارف آنان بوده است.

ساخت پودر قالب ریخته‌گری برای گریدهای جدید فولاد

مهندس قنادیان خاطرنشان ساخت: ما توسعه کمّی و کیفی را با شتاب بالا دنبال می‌کنیم و در پی این هستیم که برای هر گرید جدیدی که در کشور تولید می‌شود، پودر قالب ریخته‌گری بسازیم. در این راستا موفق شدیم پودر قالب ریخته‌گری برای تولید فولاد الکتریکی و فولا زنگ‌نزن را تولید و به شرکت فولاد مبارکه تحویل دهیم. این دو نوع فولاد با موفقیت در شرکت فولاد مبارکه تولید شدند و گفتنی است که با این دستاورد، فولاد زنگ‌نزن برای نخستین بار در منطقه غرب آسیا تولید شد.

وی افزود: ما در شرکت کاسپین پودر فولاد پیش از این موفق به تولید پودرهای قالب ریخته‌گری برای تولید فولادهای API (مورد استفاده در محیط‌های نفت و گاز ترش) نیز شده بودیم و در عمده تولید فولاد API کشور از پودرهای تولیدی این شرکت استفاده می‌شود.

تولید دو محصول جدید

مدیر کارخانه کاسپین پودر فولاد بیان داشت: پودر استارت، محصول مهمی بود که ما در سال جاری موفق به تولید آن شدیم. این پودر در شروع ریخته‌گری مورد استفاده قرار می‌گیرد و تولید آن شرایط خاصی دارد که که خوشبختانه این محصول با موفقیت تولید شد و کیفیت آن نیز مورد قبول شرکت‌های فولادی قرار گرفت.

قنادیان گفت: محصول دیگری که ما موفق به تولید آن شدیم، پودر بازی تاندیش است. پودر بازی تاندیش، در بحث متالورژی تاندیش و تصفیه ذوب از جایگاه خاصی برخوردار است که وظیفه سرباره‌سازی و جذب ناخالصی در تاندیش را برعهده دارد. ما موفق به تولید این محصول به‌صورت دقیق، مکانیزه و با شرایط یکسان شده‌ایم.

وی ادامه داد: پودر بازی تاندیش را به شرکت‌های فولادسازی معتبر از قبیل فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و مجتمع فولاد سبا تحویل دادیم تا پس از اتمام تست‌های اولیه، وارد فاز تولید انبوه این محصول گردیم.

اهمیت حمایت فولادسازان از تولید ملی

مدیر کارخانه کاسپین پودر فولاد گفت: اگر حمایت‌های شرکت‌های بزرگ فولادی از تولید ملی نبود، ما در شرکت کاسپین پودر فولاد قطعاً نمی‌توانستیم به موفقیت‌های فعلی دست یابیم. حمایت فولادسازان و استفاده آنان از تولیدات داخلی، باعث رشد و توسعه فعالیت‌های تولیدی ما شده است و ما وظیفه خود می‌دانیم که توسعه را در تمام ابعاد کمّی و کیفی دنبال کنیم. تقاضایی که از فولادسازان داریم این است که همچنان به حمایت‌های خود از تولیدکنندگان داخلی ادامه دهند.

مهندس محمد قنادیان در مورد موانع تولید نیز گفت: مانعی که در حال حاضر وجود دارد در حوزه واردات مواد اولیه است. ما انتظار داریم موانع و بوروکراسی واردات مواد اولیه کاهش یابد تا شاهد رشد تولید و اشتغال در کشور باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=6160

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هجده =