enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

سیگنال جدید پکن: «قیمت سنگ آهن را کنترل خواهیم کرد»

اختصاصی پترومتالز: قیمت سنگ آهن در روز گذشته به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافت. علت این امر آن بود که دولت چین مجدداً اعلام کرده که نظارت بر بازار مواد خام را افزایش می‌دهد. حال و هوای بازار سنگ آهن در چین به دلیل افزایش تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا و کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن، نزولی شده است. پترومتالز ترجمه آخرین گزارش متال اکسپرت در مورد وضعیت بازار سنگ آهن را به علاقه‌مندان و فعالان بازار فولاد و سنگ آهن در ایران تقدیم می‌کند.

قیمت سنگ آهن 62 درصد وارداتی چین از استرالیا، 6 دلار در هر تن کاهش یافت و به 120 دلار در به ازای هر تن رسید و افزایش سه روز کاری قبلی را جبران کرد.

کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین (NDRC) روز یکشنبه اعلام کرد که کنترل قیمت سنگ آهن را تشدید خواهد کرد، شرایط بازار را به دقت زیر نظر خواهد گرفت و فعالیت‌هایی مانند جعل اطلاعات مربوط به قیمت، احتکار و غیره را به شدت مجازات خواهد کرد. این دومین اعلامیه این کمیسیون در مورد افزایش قیمت مواد خام در یک هفته اخیر بود. یک منابع آگاه به تصمیمات دولتی در چین به متال اکسپرت گفت: «زمانی که سفته‌بازی و هزینه‌های بسیار بالا فولادسازان را تهدید می‌کند، دولت باید مداخله کند».

به دلیل لغو اکثر قوانین قرنطینه در چین و همچنین اقدامات حمایتی جدید دولت چین برای تقویت بخش املاک و مستغلات، قیمت سنگ آهن با 15 درصد افزایش به 117 دلار در هر تن در اواخر دسامبر و با 8 درصد افزایش به 126 دلار در هر تن تا 13 ژانویه رسید.

علاوه بر این، پکن در آخر هفته پیش تایید کرد که حدود 60 هزار نفر از ابتدای دسامبر که چین اکثر قوانین مهار بیماری کرونا را لغو کرد، جان خود را از دست داده‌اند. این رقم تأثیر زیادی بر حال و هوای بازار داشت. همچنین داده‌های رسمی نشان می‌دهد که قیمت مسکن تازه‌ساز در این کشور برای شانزدهمین ماه متوالی در ماه دسامبر کاهش یافت که بخشی از آن به دلیل شیوع کووید 19 بود.

روز سه‌شنبه، اداره ملی آمار چین داده‌های رشد تولید ناخالص داخلی این کشور را برای سه ماهه چهارم و کل سال 2022 منتشر خواهد کرد و اکثر تحلیلگران انتظار دارند که رشد اقتصادی چین در سال 2022 کمتر از 3 درصد در مقابل هدف 5.5 درصدی پکن باشد.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=6190

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهار =