enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

افتتاح ۳۳ پروژه راهبردی فولاد خوزستان + گزارش تصویری

به گزارش پترومتالز، ۳۳ پروژه راهبردی فولاد خوزستان با حضور مقامات کشوری و استانی افتتاح شد. امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان در آیین افتتاح این پروژه‌ها اظهار داشت: با توجه به پروژه‌های توسعه‌ای، تولید فولاد خوزستان در افق ۱۴۰۴ به چهار میلیون تُن و در افق ۱۴۱۰ به ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تُن می‌رسد. در حال حاضر ۱۷۹ پروژه به ارزش ۲۷ هزار میلیارد تومان تعریف و در حال اجرا هستند. به یُمن دهه‌ی فجر، ۳۳ پروژه به ارزش ۱۲ هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسند. صرفه‌جویی ۳۰ میلیون یورویی و سهم ۷۷ درصدی توانمندی شرکت‌های داخلی دو ویژگی منحصر به فرد این پروژه‌ها هستند.

امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از جهش تولید فولاد کشور در سال‌های پس انقلاب گفت و افزود: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، مجموع تولید فولاد کشور یک میلیون و ۸۰۰ هزار تُن بود. امروز و به برکت انقلاب اسلامی این رقم به ۳۵ ميليون تُن رسیده است. این مقدار به لحاظ ظرفیت، کشورمان را در جایگاه هفتم جهان و از لحاظ تولید در رتبه دهم جای می‌دهد. به ازای هر دو شغل در فولاد، دوازده شغل در زنجیره عرضه و پشتیبانی ایجاد می‌شود.

ابراهیمی اشاره‌ای هم به اهداف و چشم‌انداز صنعت فولاد کشور داشت و گفت: توسعه و ظرفیت‌سازی جهت تولید ۵۵ میلیون تُن فولاد میانی، افزایش سهم فولاد در تولید ناخالص داخلی، عرضه ۳۶ میلیون تُن فولاد میانی معادل سرانه ۴۰۰ کیلوگرم و صادرات ۱۹ میلیون تُن محصولات نوردی، توسعه زیرساخت‌های لازم جهت تحقق توسعه متوازن و پایدار و تحصیل سالانه ۱۰ ميليارد یورو از صادرات محصولات فولادی اهداف اصلی صنعت فولاد کشور را تشکیل می‌دهند.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنانش دستیابی به تولید ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تُن فولاد در افق ۱۴۱۰ را از اهداف اصلی مجموعه فولاد خوزستان دانست و افزود: با توجه به پروژه‌های توسعه‌ای، افزایش تولید در افق ۱۴۰۴ به چهار میلیون تُن و در افق ۱۴۱۰ به ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تُن می‌رسد. البته برای دستیابی به این میزان از تولید با چالش‌هایی مواجه هستیم. محدودیت‌های انرژی مهم‌ترین چالشی است که در چند سال اخیر باعث توقفات تولید صنعت فولاد شده است.

وی اشاره‌ای هم به پروژه‌های در دست اجرا داشت و گفت: در حال حاضر ۱۷۹ پروژه به ارزش ۲۷ هزار میلیارد تومان تعریف و در حال اجرا هستند. به یُمن دهه‌ی فجر، ۳۳ پروژه به ارزش ۱۲ هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسند. صرفه‌جویی ۳۰ میلیون یورویی و سهم ۷۷ درصدی توانمندی شرکت‌های داخلی دو ویژگی منحصر به فرد این پروژه‌ها هستند.

مدیرعامل فولاد خوزستان حمایت همه‌جانبه‌ی فولاد خوزستان از شرکت‌های دانش‌بنیان را راهبرد اصلی شرکت دانست و اظهار داشت: بومی‌سازی ۲۵ هزار قطعه، انعقاد قرارداد همکاری با دویست شرکت‌ دانش‌بنیان و همکاری مستمر با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی از جمله مواردی هستند که در فولاد خوزستان در حال انجام هستند.

گفتنی است، دوازدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ و با حضور یحیی فروتن مدیرعامل شرکت توسعه سلامت ایوا، سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج)، علی اکبر محراب ‌حسینی استاندار خوزستان، محمدجواد اشرفی مدیرکل حفاظت از محیط زیست خوزستان و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری آیین افتتاح ۳۳ پروژه فولاد خوزستان در تالار طوبی مجتمع دوست دستگاه برگزار شد.

گزارش تصویری این رویداد مهم را ببینید:

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=6565

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 16 =