enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

عملکرد موفق «فخوز» از رشد ۶۱ درصدی عرضه فولاد میانی به بازار داخلی تا افزایش ۴۶ درصدی تولید شمش + اینفوگرافیک

به گزارش پترومتالز، شرکت فولاد خوزستان عملکرد بسیار درخشانی در 11 ماهه نخست سال جاری خصوصاً در تأمین نیازهای بازار داخلی به فولاد میانی داشته است. در این دوره فولاد خوزستان برای تأمین نیازهای نوردکاران داخلی و صنایع پایین‌دستی، بیش از 1 میلیون و 982 هزار تن فولاد میانی به بازار داخلی عرضه کرده که رشد قابل توجه 61 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

تناژ فروش داخلی و خارجی فولاد میانی شرکت فولاد خوزستان نیز در مجموع در 11 ماهه نخست امسال بیش از 3 میلیون و 169 هزار تن بوده که رشد 12 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

در حوزه تولید نیز «فخوز» عملکرد موفقی داشته و با تولید 3 میلیون و 274 هزار تن فولاد میانی (بیلت، بلوم و اسلب) از ابتدای فروردین تا انتهای بهمن سال جاری، رشد 9 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل رقم زده است.

در شرایطی که قیمت اسلب و مقاطع تخت فولادی در ایران و بازارهای جهانی در سال جاری کاهش بیشتری را نسبت به شمش فولادی (بیلت و بلوم) تجربه کرده بود، فولاد خوزستان با هوشمندی سهم شمش در تولیدات خود را افزایش داد. این شرکت در 11 ماهه نخست امسال، بیش از 2 میلیون و 74 هزار تن شمش فولادی تولید کرده که رشد 46 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

علی‌رغم رکود عمیق در بازارهای جهانی، تبعات مخرب مصوبه عوارض صادراتی و رکود در بازار داخلی، درآمد فروش محصولات فولاد خوزستان در 11 ماهه نخست امسال در مجموع 45 هزار و 413 میلیارد تومان بوده که رشد 9 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

رشد درآمد فروش در بهمن‌ماه

در بهمن‌ماه سال جاری، فولاد خوزستان عملکرد موفقی در حوزه رشد درآمد فروش داشته است. درآمد فروش محصولات این شرکت در بهمن، 4994 میلیارد تومان بوده که رشد 38 درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

همچنین درآمد فروش محصولات فولاد خوزستان در بهمن‌ماه سال جاری نسبت به دی‌ماه سال جاری، 34 درصد افزایش یافته است.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=6895

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − شش =