enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

خبرهای خوبِ فولاد تاراز: از رکوردشکنی تولید ماهانه تا بهره‌برداری آزمایشی طرح نورد سرد و کلنگ‌زنی واحد اسیدشویی

به گزارش پترومتالز، مهندس داود فروتن مدیرعامل فولاد تاراز با اشاره به دستاوردهای درخشان این شرکت گفت: با ثبت توليد ماهيانه ١٩٦٠٠ تن ورق گالوانیزه طي ٢٩ روز كاري در اسفندماه ١٤٠١، رکورد تولید ماهانه ورق گالوانیزه در سال ۱۴۰۱ برای بار دوم در این شرکت شکسته شد. ركوردقبلي در ارديبهشت ماه سال ١٤٠١ و بميزان ١٩٣٠٠ تن حاصل شده بود. همچنین طرح فولاد نورد زرين شهركرد (طرح نورد سرد متعلق به فولاد تاراز چهارمحال) در روز 22 اسفند 1401 در قالب بهره‌برداري آزمايشي، تست‌هاي عملكردي را با موفقیت طي كرد و اين طرح را به گام نهايي و آمادگي براي بهره‌برداري عملياتي در فروردين ١٤٠٢ نزديك‌تر نمود. ظرفیت این طرح نورد سرد، در فاز اول ساليانه ٢٠٠ هزار تن است و با اتمام فاز ٢ (نورد ١٤٥٠) در آينده نزديك، ظرفيت مجموع آن به ٤٥٠ هزار تن افزايش خواهد يافت. در یک رویداد مهم دیگر، كلنگ‌ طرح توسعه واحد اسيدشويي شرکت فولاد تاراز به ظرفيت ٥٠٠ هزار تن با حضور وزیر محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعي بر زمین زده شد.

طرح فولاد نورد زرين شهركرد ( متعلق به فولاد تاراز چهارمحال ) در روز دوشنبه مورخ 22 اسفند 1401 با حضور مدیران عامل شرکت هاي آتیه فولاد نقش جهان، جناب آقای مهندس سعیدبخش و شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد ، جناب آقای دکتر سبزواری – دو سهامدار عمده- و اعضای محترم هیئت مدیره این شرکت ، در قالب بهره برداري آزمايشي ، تست هاي عملكردي را با موفقیت طي كرد و اين طرح را به گام نهايي و آمادگي براي بهره برداري عملياتي در فروردين ١٤٠٢ نزديك تر نمود .
اين واحد بخشي از يك سرمايه گذاري بالغ بر ١٥٠٠٠ ميليارد ريالي انجام شده در فولاد تاراز است كه در فاز اول و با بهره برداری از طرح تولید ورق نورد سرد تا عرض 1250 سالیانه حداكثر تا 200 هزار تن ورق با ضخامت های ورودی ١.٥ تا ٤ میلیمتر و ضخامت های خروجی ٠.١٥ تا ٢ میلیمتر و با عرض 600 تا 1250 میلی متر تولید می شود که قادر به تامين بخش عمده ي کلاف ورودی خط گالوانیزه این شرکت ميباشد و با اجراي فاز بعدي ( نورد سرد ١٤٥٠ ) و رسيدن به ظرفيت اسمي ِ نهايي مجموعاً ٤٥٠ هزار تن ، مازاد آن در اختیار صنایع داخلی و بازار صادراتی کشور قرار می گیرد. این کارخانه در شهرک صنعتی شهرکرد واقع شده و با آغاز بهره برداری رسمي از این کارخانه در فروردين ١٤٠٢ برای بيش از ١٥٠ نفر از به صورت مستقیم، شغل ایجاد خواهد شد که آزمون استخدامی آن توسط دانشگاه دولتی شهرکرد برگزار خواهد شد .

داود فروتن ، مديرعامل فولاد تاراز نيز اين موفقيت را حاصل تلاش ، همدلی و همراهی همکاران محترم که سرمایه های اصلی شرکت هستند و همچنین همراهی و تعامل همه ذی نفعان محترم شرکت، سهامداران ارجمند و پیمانکاران توانمند برشمرد و از همگي دست اندركاران اين پروژه قدردانی نمود.

ثبت رکورد جدید تولید ماهیانه

كاركنان سختكوش فولاد تاراز چهارمحال موفق شدند تا بار ديگر با ركورد زني توليد ماهيانه به ميزان ١٩٦٣٠ تن افتخار آفريني كنند .
مهندس رضا پور – مدير توليد واحد گالوانيزه فولاد تاراز – با اعلام اين خبر افزود ، اين موفقيت مرهون تلاش دسته جمعي كاركنان و تامين بموقع مواد اوليه در اسفندماه و عزم راسخ براي ثبت يك دستاورد بزرگ و پشتيباني بموقع مديريت بوده و از كليه ي كاركنان و مديران واحدهاي پشتيباني كننده قدرداني كرد .

مهندس پوركاوه – مدير برنامه ريزي توليد فولاد تاراز – نيز ضمن تبريك كسب اين. كورد ارزشمند ، اعلام نمود ركورد قبلي در ارديبهشت ماه سال ١٤٠١ و بميزان ١٩٣٠٠ تن ثبت شده بود كه با برنامه ريزي دقيق و اجراي فشرده توسط واحد توليد و پشتيباني عالي واحدهاي ستادي فولاد تاراز و همراهي بسيار خوب واحدهاي فروش و برنامه ريزي توليد فولاد مباركه و با توليد بيش از ١٩٦٣٠ تن توليد محصول گالوانيزه طي ٢٩ روز كاري در اسفند ماه ، ركورد قبلي شكسته شد و برگ زرين ديگري بر افتخارات تاراز افزوده شد . وي از حمايت و اعتماد مديريت ارشد به مديران جوان و پشتيباني عملي ايشان براي تحقق برنامه ها قدرداني نمود .
وي اعلام نمود ، برنامه ي توليد سال ١٤٠١ ، پس از بازنگري انجام شده در شهريور ماه ( با توجه به شرايط ركودي بازار) ١٧٠ هزار تن پيش بيني شده بود كه با تلاش همكاران اين هدف نيز محقق شد و فولاد تاراز توانست با توليد مجموعاً ٥٠٠ ١٧١ تن كلاف گالوانيزه از مقدار هدف سال عبور كند .

مهندس حسين زاده – مدير ارشد كارخانه – نيز ضمن ابراز خرسندي از دستيابي به ركورد توليد ماهيانه و گذر از برنامه ي پيش بيني شده ي توليد ساليانه ، بهره مندي از ظرفيت اسمي توليد را كاملاً در دسترس اعلام كرد و بيان نمود : در طول سال جاري با موانع و مشكلات زيادي براي تحقق برنامه هاي توليدي مواجه بوديم از قطعي مكرر برق در تابستان تا قطع گاز در زمستان و گاهاً بطور همزمان قطعي برنامه ريزي نشده ي برق در زمستان و عدم امكان تامين مواد اوليه به ميزان مورد نياز خط توليد ، ليكن خواست همكاران بر تمام اين مشكلات غلبه كرد و خوشبختانه با پيگيري بسيار خوب يك تيم منسجم از برنامه ريزي توليد ، واحد توليد و واحد فروش و واحد انبارها و حمل ، اين دستاورد حاصل شد .

دكتر جعفري – مدير فروش تاراز نيز از كسب ركوردهاي فروش ساليانه – بطور كامل در انطباق كامل با قوانين عرضه ي كالا از طريق بورس كالا – و همچنين ركوردهاي حمل به مقصد مشتريان خبر داد . وي افزود شرايط ركودي بازار و تحت تاثير منفي قرار گرفتن سود عملياتي شركت ناشي از توليد بيشتر در ماههاي قبل باعث شده بود كه روند توليد و فروش تحت تاثير جدّي قرار گيرد ! به نحوي كه در بعضي ماههاي گذشته عملاً توليد كردن معادل زيان بود ! ليكن با بهبود نسبي بازار و اصلاح اندك قيمتها همكاران واحدهاي مختلف از برنامه ريزي و توليد و فروش و خريد دوشادوش هم با يك انگيزه ي جدّي براي تحقق اهداف گام بلتدي برداشتند به نحوي كه در بهمن و اسفند ١٤٠١ علاوه بر ركوردهاي توليد ماهيانه كه نشان از توانايي اين خط در دستيابي به ظرفيت اسمي داشته ، خوشبختانه ركوردهاي بسيار خوبي نيز در فروش و حمل محصول به مقصد مشتريان حاصل شد . وي كسب اين موفقيت ها را به مديريت و كاركنان شركت تبريك گفت .

کلنگ‌زنی طرح اسیدشویی

شركت فولاد تاراز در اولين روز كاري خود در سال 1402 ميزبان مقام عالي وزارت تعاون و كار و رفاه اجتماعي بود كه در اين بازديد ، آقاي دكتر حيدري استاندار محترم استان چهارمحال و بختياري و آقاي دكتر راستينه نماينده ي محترم مردم شريف شهركرد و بن و سامان و آقاي دكتر لله گاني مديرعامل محترم بانك رفاه كارگران و تني چند از مديران ارشد محترم استاني نيز ايشان را همراهي مي نمودند .
در اين بازديد علاوه بر ديدار نوروزي دكتر مرتضوي با كاركنان و اهداي شاخه گلي براي قدرداني از تلاش هاي كاركنان اين شركت ، در قالب جلسه ي شوراي اداري استان ، به برخي مسائل و مشكلات اين واحد توليدي نيز پرداخته شد و برخي از مسائل مطروحه شخصاً توسط وزير محترم مورد پيگيري تلفني قرار گرفت .

دكتر مرتضوي ضمن ابراز خرسندي از وجود چنين صنايعي در استان و تكاپو و سرزندگي در اين واحد صنعتي ، از روند پيشرفت طرحهاي توسعه كه موجب بهبود شاخص هاي اشتغال و رفاه در استان خواهد شد ، ابراز رضايتمندي نموده و طرح توسعه ي احداث يك واحد اسيدشويي به ظرفيت ٥٠٠ هزار تن در سال را كلنگ زني نمودند .
ايشان ضمن تاكيد بر برنامه ريزي بموقع براي تحقق منويات مقام معظم رهبري در شعار سال و بويژه تحقق ” رشد توليد ” رهنمودهايي را با تمركز بر نوآوري و افزايش بهره وري و كاهش هزينه ها و مصارف بطور عام براي همه ي صنايع ارائه نمودند .

همچنين در اين جلسه آقايان دكتر حيدري – استاندار محترم – و دكتر راستينه – نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي – ضمن تقدير و تشكر از اقدامات مثبت شركت فولاد تاراز و بويژه فرإيند شفاف جذب و استخدام اخير و بومي گزيني ، بر نقش آفريني بيشتر صنايع در توجه به مسئوليتهاي اجتماعي و بالاخص توجه ويژه به حمايت از ورزش قهرماني تاكيد نمودند .
آقاي دكتر لله گاني – مديرعامل محترم بانك رفاه – و يكي از سهامداران شركت فولاد مباركه بر پشتيباني همه جانبه و بستر سازي براي استفاده از ابزارهاي متنوع تامين سرمايه براي تسريع در اجراي طرحهاي توسعه اي شركت تاكيد نمود .

دكتر داود فروتن ، مدير عامل فولاد تاراز نيز در حاشيه ي اين بازديد اعلام كرد ، در سال گذشته اين شركت موفق شده با توليد نزديك به ١٧١٥٠٠ تن محصول گالوانيزه از هدف توليد ساليانه عبور كرده و در اسفندماه نيز ركورد توليد ماهيانه ي ١٩٦٠٠ تن را طي ٢٩ روز ثبت نمايد . ( ركوردقبلي در ارديبهشت ماه سال ١٤٠١ و بميزان ١٩٣٠٠ تن حاصل شده بود )
وي اين ركوردها را ناشي از برنامه ريزي دقيق و تلاش جمعي همكاران بر شمرد و در ادامه نيز توضيحاتي در خصوص بهره برداري آزمايشي خط نورد سرد شركت فولاد نورد زرين ( وابسته به فولاد تاراز ) كه در اسفندماه و با حضور مديران عامل هلدينگ آتيه فولاد نقش جهان و شركت سرمايه گذاري توكا فولاد انجام شده بود به حاضرين ارائه كرد .

شايان ذكر است با آغاز بهره برداري از اين خط توليد – كه بر اساس برنامه ريزي انجام شده در فروردين ماه ١٤٠١ با حضور مقامات ملي افتتاح خواهد شد ، در فاز اول ظرفيت توليد ساليانه ٢٠٠ هزار تن و با اتمام فاز ٢ ( نورد ١٤٥٠ ) در آينده ي نزديك ، ظرفيت مجموع به ٤٥٠ هزار تن افزايش خواهد يافت .

دكتر فروتن در پايان ضمن قدرداني از حضور وزير محترم و هيئت همراه همچنين مهمانان محترم و نمايندگان محترم سهامداران عمده و نمايندگان مديريت شركت فولاد مباركه حاضر در جلسه ، از حمايتهاي هميشگي مسئولين استان و پشتيباني مديريت عالي شركت فولاد مباركه ، قدرداني نمود و ابراز اميدواري كرد تا با قانون محوري همه ي دستگاهها و نهادهاو بويژه پايبندي به قوانين بهبود فضاي كسب و كار و مهيا نمودن فضاي كسب و كار از طريق تثبيت نسبي شرايط اقتصادي شركتها و تسهيل و حمايت واقعي از شركتهاي توليدي با ارائه ي طرحهاي مشوق بهره وري و راهكارهاي متناسب با شرايط روز اقتصادي شاهد رشد و توسعه ي متوازن صنايع استان باشيم .

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=7250

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =