enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

شاخص پترومتالز برای قیمت‌های فولاد صادراتی ایران/ قیمت اسلب در سقف ۱۰ ماهه

شاخص پترومتالز برای قیمت‌های فولاد صادراتی ایران در هفته منتهی به 4 فروردین 1402 منتشر شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ اسلب فولادی صادراتی ایران 1.8 درصد افزایش یافت و به 560 تا 570 دلار به ازای هر تن رسید. این بالاترین قیمت اسلب صادراتی ایران در ۱۰ ماه گذشته (از 11 خرداد سال 1401 تاکنون) است. قیمت‌های فولاد صادراتی ایران در دو هفته اخیر را در تصویر فوق ببینید.

یک شرکت بزرگ ایرانی در اوایل هفته گذشته در آخرین مزایده صادراتی خود در سال 1401، موفق به فروش اسلب با قیمت فوب حدود 570 دلار به ازای هر تن شد.

هفته گذشته فعالیت فروش صاداتی شرکت‌های ایرانی تولیدکننده شمش و میلگرد عمدتاً به دلیل تعطیلات نوروزی متوقف بود. به همین علت شاخص پترومتالز برای قیمت فوب شمش فولادی صادراتی ایران 572 تا 577 دلار به ازای هر تن و برای قیمتِ درب کارخانه میلگرد صادراتی ایران 530 تا 555 دلار به ازای هر تن و بدون تغییر بود.

قیمت‌ها در بازار جهانی فولاد در هفته گذشته عمدتاً کاهش یافت. قیمت شمش صادراتی CIS با کاهش 9 دلاری به 596 دلار به ازای هر تن رسید. میانگین قیمت اسلب صادراتی CIS نیز با کاهش 10 دلاری در هفته گذشته به 660 دلار به ازای هر تن رسید.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=7259

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 11 =