enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

روند قیمت شمش فولادی در ایران/ سقف سه‌قلوی شمش + نمودار

به گزارش پترومتالز، در هفته جاری قیمت شمش فولادی در بورس کالا طی معاملات روزهای 5 و 6 اردیبهشت در مجموع با افزایش 3104 تومانی معادل 17 درصدی نسبت به هفته گذشته به 21590 تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده رسید. از 2 اسفند 1401 تاکنون این سومین باری است که قیمت کشف‌شده شمش در بورس کالا وارد کانال 21 هزار تومانی می‌شود و انتظار می‌رود با تصمیمات جدید چهارگانه وزارت صمت و وزارت اقتصاد، قیمت شمش پس از تشکیل الگوی سقف سه‌قلو وارد روند اصلاحی شود.

هفته گذشته میانگین قیمت فوب شمش صادراتی ایران 505 دلار به ازای هر تن بود. با مبنا قرار دادن این قیمت، در هفته جاری در مجموع بیش از 182 هزار تن شمش فولادی در بورس کالا با دلار 42752 تومانی معامله شد.

هفته جاری، آهن اسفنجی با پرواز 25.6 درصدی بالاترین رشد هفتگی خود در تاریخ ایران را تجربه کرد و در نهایت در پایان هفته نسبت قیمت آهن اسفنجی به شمش به 57.8 درصد رسید. هفته گذشته این نسبت در کف یکساله آن و 53.7 درصد بود.

معاملات آهن اسفنجی، کنسانتره و گندله از روز شنبه به یکشنبه هفته آینده منتقل شده و انتظار می‌رود از ابتدای هفته آینده مقررات جدید تنظیم بازار عملیاتی شود.

تهیه‌شده با همکاری اسپاد فولاد تأمین‌کننده مواد اولیه کارخانجات صنعت فولاد کشور

روند قیمت شمش در بورس کالا را در نمودار زیر ببینید:

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=7898

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =