enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در اندیشه توسعه سبد محصولات

به گزارش پترومتالز، مدیر امور مهندسی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر گفت: شرکت توسعه آهن نقش‌آفرین مؤثری در صنعت فولاد کشور دارد، اگرچه این شرکت در حال حاضر تنها در تولید آهن‌اسفنجی فعالیت دارد، اما در نقشه راه استراتژی آن، آرمان تولید ۶ میلیون تن آهن‌اسفنجی، ۵ میلیون تن فولاد، ۳ میلیون تن ورق و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات نهایی با ارزش افزوده بالا دیده می‌شود که از نگاه ویژه این شرکت به رویکرد توسعه سبد محصول حکایت دارد.

رضا روح الامینی تأکید کرد: تردیدی نیست که فعالیت های توسعه محور و ارزشمند این شرکت در زنجیره فولاد، نقش بسزایی در ارتقای جایگاه این شرکت و تسهیل تحقق چشم‌ انداز تعیین‌شده برای صنعت فولاد کشور در سال ۱۴۰۴ ایفا می‌کند.

روح الامینی با اشاره به اینکه شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر بزرگترین عرضه‌کننده آهن‌ اسفنجی در کشور به حساب می‌آید، خاطرنشان کرد: رویکرد توسعه سبد محصول از اهداف استراتژیک بخش تحقیق و توسعه در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر محسوب می‌شود؛ این شرکت گام‌های بلندی از جمله پروژه احداث کارخانه مگامدول طوبی می‌توان اشاره کرد که با ایجاد ظرفیت تولید یک میلیون و ۸۵۰ هزار تنی این کارخانه، به ظرفیت تولید ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تنی فعلی آهن اسفنجی این شرکت افزوده شود. همچنین پروژه احداث کارخانه فولادسازی در صورت بهره‌برداری، ظرفیت تولیدی بالغ بر سه میلیون تن ارائه خواهد کرد.

مهندس روح الامینی گفت: پروژه فولادسازی با هدف تولید محصولاتی منحصر‌ به‌ فرد و استاندارد که در حال حاضر در کشور تولید نمی‌شوند در حال انجام است. این پروژه در نوع خود اقدام بسیار خلاقانه‌ای برای این شرکت محسوب می‌شود که باعث کاهش واردات ورق های یاد شده، جلوگیری از خروج ارز از کشور، اشتغال‌زایی و حتی ارزآوری برای کشور را فراهم خواهد کرد. مدیر امور مهندسی شرکت توسعه با اشاره به انتخاب شرکت توسعه به عنوان شرکت برگزیده و پیشرو در توسعه فناوری در سال ۱۴۰۱ اذعان داشت: تولید محصولات با‌کیفیت، بخشی از اهداف استراتژیک و ارزش‌های شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر را تشکیل می‌دهد.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=7930

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =