enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

عملکرد درخشان «فخوز» در فروردین امسال + اینفوگرافیک

به گزارش پترومتالز، شرکت فولاد خوزستان (نماد بورسی «فخوز») در نخستین ماه سال جاری، عملکرد بسیار موفقی را هم در حوزه تولید و هم در حوزه فروش به ثبت رساند. درآمد فروش محصولات فولاد خوزستان در فروردین امسال به 4684 میلیارد تومان رسید که رشد خیره‌کننده 72 درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

تناژ فروش فولاد میانی (بیلت، بلوم و اسلب) فولاد خوزستان در بازارهای داخلی و خارجی در فروردین 1402، بالغ بر 232 هزار تن بود که رشد 26 درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

با توجه به این که کشور در فصل زمستان سال گذشته با معضل محدودیت تأمینِ گاز فولادسازان و کاهش مقطعیِ تولید روبرو بود و بازار داخلی نیازمند عرضه بیشتر فولاد بود، شرکت فولاد خوزستان در راستای تأمین نیاز بازار داخلی در فروردین امسال حدود 173 هزار تن شمش و اسلب از شفاف‌ترین مسیر یعنی بورس کالا به بازار داخلی تزریق کرد. عرضه این میزان فولاد به بازار داخلی حاکی از رشد 39 درصدی عرضه به بازار داخلی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

در کنار این موارد، فولاد خوزستان در فروردین ماه موفق به ثبت 7 رکورد تولیدی شد که شاخص‌ترین آن‌ها ثبت بالاترین رکوردهای تولید ماهیانه فولاد و آهن‌ اسفنجی از بدو تأسیس این شرکت تاکنون بود. تولید فولاد در واحد فولادسازی این شرکت به 352,473 تن رسید که یک رکورد تاریخی جدید محسوب می‌شود. به همین ترتیب، با تولید 388 هزار و 18 تن آهن اسفنجی در این شرکت، رکورد جدیدی در تولید آهن اسفنجی توسط کارکنان فولاد خوزستان به ثبت رسید.

اینفوگرافیک پترومتالز در خصوص عملکرد شرکت فولاد خوزستان در فروردین امسال را ببینید:

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=8066

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هشت =