enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

هدف ذوب آهن تأمین پایدار مواد اولیه و دستیابی به ظرفیت اسمی تولید است

مهندس مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگوی اختصاصی با پترومتالز با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ را با رشد تولید آغاز کردیم، اظهار داشت: ذوب آهن به دنبال آن است که با تامین پایدار مواد اولیه، تولید پایداری را رقم بزند و در سال‌های آینده به ظرفیت اسمی تولید برسد. ذوب آهن به‌عنوان مادر صنعت فولاد ایران در هیچ دوره‌ای از حیات خود از یارانه انرژی برخوردار نبوده و ضرورت دارد سنگ آهن این شرکت به‌طور کامل تأمین شود تا بتواند از بحران خارج شود.

به گزارش پترومتالز، مهندس کوهی عمده‌ترین مشکل ذوب آهن را تامین سنگ آهن و زغال سنگ داخلی عنوان کرد و افزود: ذوب آهن برای دستیابی به تولید ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد، نیازمند ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن سنگ آهن ریز و درشت‌دانه است، درحالی که از معدن ققنوس فقط اجازه بهره‌برداری سالانه یک میلیون تن یعنی کمتر از ۲۰ درصد نیاز شرکت وجود دارد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان خاطرنشان ساخت: از وزارت صمت، معاونت امور معدنی این وزارتخانه و ایمیدرو و تمام دلسوزان صنعت فولاد درخواست داریم تا توجه ویژه‌ای به مادر صنعت فولاد کشور داشته باشند و کمک کنند از این بحران خارج شود. در مراسم ضیافت افطاری که در حضور رئیس جمهور محترم کشورمان برگزار شد، آیت‌الله رئیسی بر تأمین سنگ آهن موردنیاز ذوب آهن تأکید داشتند و امیدواریم مشکلات ما در زمینه تأمین پایدار خوراک رفع شود.

حمایت ذوب آهن از صنعت زغال سنگ ایران

مدیرعامل ذوب آهن نیاز زغال سنگ این شرکت را یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن در سال عنوان کرد و اظهار داشت: فعلا بازار داخلی تنها جوابگوی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن از این عدد است و هر مقداری که بازار داخل تولید داشته باشد ما خریداریم و از محصول ایرانی که برای جوانان ایرانی اشتغال فراهم می‌کند، حمایت می‌کنیم.

وی اشاره‌ای به فرموده مقام معظم رهبری درخصوص ریل ملی داشت و توضیح داد: مقام معظم رهبری تولید ریل ملی را افتخار ملی عنوان کرده‌اند.

کوهی تصریح کرد: با وزیر راه، مدیرعامل راه آهن و مدیران عاملِ شرکت‌های مترو کلان شهرها دیدارهایی داشتیم و در سمینار مدیران مترو کلان شهرها، برنامه خود را برای سال جاری اعلام می‌کنیم.

وی برنامه امسال ذوب آهن در حوزه ریل ملی را تولید ۶۰ هزار تن ریل عنوان کرد و افزود: ذوب آهن آمادگی دارد به هر میزان که نیاز راه آهن است، ریل سخت و نرم تولید کند و این محصول ملی را به صنعت کشور تحویل دهد.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=8222

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =