enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

محصول جدیدی به سبد تولیدات ذوب آهن افزوده شد

به گزارش پترومتالز، ذوب‌آهن اصفهان برای نخستین بار در کشور موفق به تولید تیرآهن H۲۴ شد و این محصول را به سبد محصولات خود اضافه کرد. مهدی کوهی در آیین رونمایی از تیرآهن H۲۴ گفت: در سال جدید، تدوین بودجه به شیوه عملیاتی و همچنین تولید ۴۵ درصدی محصولات ارزش افزا در ذوب‌آهن اصفهان به‌عنوان دو استراتژی کلیدی در کارخانه هدف‌گذاری شدند.

مراسم رونمایی از تیرآهن H۲۴؛ محصول جدید ذوب‌آهن اصفهان که به سبد محصولات ارزش افزای این شرکت اضافه شد، با حضور مرتضی محمدی رئیس هیات مدیره هلدینگ صدرتامین، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان و جمعی از مسئولین و تلاشگران این شرکت یک شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در سالن تشریفات و کارگاه نورد ۶۵۰ این مجتمع عظیم صنعتی برگزار شد.

مزایای تیرآهن H۲۴ که برای اولین بار به همت تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان در ایران تولید شد بدین ترتیب است: طراحی جسورانه و تولید باکیفیت از شمش ۲۵۰*۳۲۰، دوستدار محیط‌زیست و باقابلیت بازیافت صددرصدی، افزایش استحکام و کاهش هزینه سازه‌های فولادی، تسریع در ساخت‌وساز و افزایش فضای مفید ساختمان.

ذوب‌آهن اصفهان دانشگاه صنعت فولاد کشور است

آیت ا… رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی ذوب‌آهن در این آیین گفت: این مجتمع عظیم صنعتی ، دانشگاه صنعت فولاد کشور است و بخش مهمی از نیروی انسانی صنعت فولاد کشور را آموزش داده است.

وی افزود: روزی که هیچ خبری از تولید فولاد در ایران نبود، ذوب‌آهن اصفهان بنیان نهاده شد و توسعه یافت و صنعت فولاد کشور را نیز توسعه داد.

مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت تصریح کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «مهار تورم،رشد تولید» نامگذاری شده، نیاز است کلیه بخش های کشور برای رشد و توسعه بیش از پیش در ذوب‌آهن اصفهان، همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند.

تولید محصول جدید تحول در ذوب‌آهن اصفهان را نوید می‌دهد

مرتضی محمدی رئیس هیئت‌مدیره هلدینگ صدر تأمین در این آیین گفت: تولید محصول جدید در ذوب‌آهن اصفهان نشان‌دهنده پویایی این شرکت و توانمندی تلاشگران آن است.

رئیس هیئت‌مدیره صدر تأمین افزود: توسعه محصول از ارکان اصلی توسعه یک سازمان است. در این راستا تولید محصولات ارزش افزا همچون ریل و تیرآهن H۲۴ که به همت تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان انجام‌شده است، تحول در این مجتمع عظیم صنعتی را نوید می‌دهد.

محمدی به زنجیره تأمین و سرمایه‌گذاری به‌عنوان دو رکن دیگر توسعه سازمان اشاره کرد و گفت: در خصوص زنجیره تأمین، کاهش قیمت تمام‌شده به‌منظور سودآوری و همچنین تأمین پایدار مواد اولیه که در تحقق برنامه‌های تولید نقش مؤثری دارد، اهمیت بسیاری دارند.

وی افزود: در این راستا در صدر تأمین تلاش می‌کنیم برای تأمین زغال‌سنگ داخلی برای ذوب‌آهن اصفهان نقش مهم‌تری نسبت به گذشته ایفا کنیم.

وی اظهار کرد: هلدینگ صدر تأمین، سرمایه‌گذاری برای فعالیت‌های دانش‌بنیان، که نتایج مهمی همچون تولید محصولات جدید در راستای تنوع محصولات دارد و منجر به توسعه صادرات و ارزآوری نیز می‌شود را در اولویت قرار داده است.

تدوین بودجه عملیاتی و تولید ۴۵ درصدی محصولات ارزش افزا دو استراتژی ذوب‌آهن در سال جدید

مهدی کوهی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان نیز گفت: در سال جدید، تدوین بودجه به شیوه عملیاتی و همچنین تولید ۴۵ درصدی محصولات ارزش افزا در ذوب‌آهن اصفهان به‌عنوان دو استراتژی کلیدی در کارخانه هدف‌گذاری شدند.

تولیدات ذوب‌آهن اصفهان در مسیر توسعه و آبادانی کشور نقش‌آفرین هستند

وی افزود: در ذوب‌آهن اصفهان دو محصول ارزش افزا (انواع ریل و تیرآهن‌های بال‌پهن) با تلاش و کوشش شبانه‌روزی کارگران به‌موازات یکدیگر تولید می‌شوند و هر یک از این تولیدات در مسیر توسعه و آبادانی ایران‌زمین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیانات نوروزی خودشان به تولید ریل ملی اشاره داشتند، محصولی که خودکفایی جاودانه‌ای را برای تک‌تک ایرانیان رقم زد و تا همیشه در اذهان مردم ماندگار خواهد بود.
مهدی کوهی گفت: تاکنون بالغ‌بر ۱۰۰ هزار تن ریل مطابق استانداردهای روز دنیا و بالاترین کیفیت در ذوب‌آهن اصفهان تولید و تحویل گردیده و حدود ۶۰ هزار تن آن نیز در محورهای ریلی اقصی نقاط کشور نصب‌شده است.

نهضت بومی‌سازی در ذوب‌آهن اصفهان با تلاش و جدیت  در مسیر توسعه قرار دارد

وی افزود: باافتخار اعلام می‌کنم،حدود ۸۵ درصد از قطعات و تجهیزات موردنیاز خط تولید کارخانه و همچنین قطعات کلیدی در صنعت فولاد و سایر صنایع کشور به دست توانمند تلاشگران ذوب‌آهنی ساخته‌شده است و این نهضت بومی‌سازی در این مجتمع عظیم صنعتی با تلاش و جدیت بیشتر در ریل توسعه قرار دارد.

مدیرعامل شرکت بیان کرد: در سال جدید پروژه‌های توسعه‌ای شرکت از قبیلLF۱  ، LF۳ ، پلنت اکسیژن،تصفیه‌خانه آب،باتری۲ کک سازی و … نیز با پیشرفت بسیار خوبی در دست اقدام قرار دارند تا ذوب‌آهن اصفهان در امر تولید با چالش مواجه نشود.

تولید ذوب‌آهن فراتر از برنامه پیش می‌رود

مهرداد تولائیان معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به نام‌گذاری سال جدید با عنوان مهار تورم و افزایش تولید که به تدبیر مقام معظم رهبری صورت گرفته است، گفت: این مجتمع عظیم صنعتی برای انجام وظایف خود در راستای افزایش تولید، در سه بخش افزایش کمی تولید، کاهش قیمت تمام‌شده و تولید محصولات ارزش افزا برنامه‌ریزی کرده است.

وی افزود: در ۵۵ روز گذشته افزایش تولید در ذوب‌آهن با تولید بیش از برنامه محقق شده است که امیدوارم تا پایان سال این روند تداوم داشته باشد. در بخش کاهش قیمت تمام‌شده که افزایش تولید و تأمین کیفی مواد اولیه نقش مهمی دارد نیز، شاهد اتفاقات خوبی هستیم و در مقایسه با سال‌های گذشته شرایط بهتری ایجادشده است. البته در تأمین زغال داخلی مشکلاتی هست که امیدوارم حل شود.
معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن گفت: در خصوص تولید محصولات ارزش افزا نیز، خوشبختانه موفق به تولید H۲۴ شدیم که در کارگاه نورد ۶۵۰ حاصل شد. برای تولید این محصول ، در بخش فولادسازی موفق به تولید شمش ۳۲۰*۲۵۰  شدیم که علاوه بر آن امیدوارم با تولید شمش ۳۶۰*۲۵۰ بتوانیم ۶ محصول جدید دیگر تا پایان سال به سبد محصولات ذوب‌آهن اضافه کنیم.

تولید H۲۴ سرآغاز بهار تولید در ذوب‌آهن اصفهان

محمدامین یوسف زاده مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان گفت: توسعه سبد محصولات ارزش افزا در ذوب‌آهن اصفهان با حمایت مدیرعامل کارخانه، معاونت بهره‌برداری و تلاش و کوشش کلیه بخش‌های شرکت،آینده بسیار روشنی پیش رو دارد و بر این اساس امروز تیرآهن H۲۴ بر پایه شمش ۲۵۰*۳۲۰ تولیدی بخش فولادسازی شرکت به‌عنوان سرآغازی جدید از بهار تولید در ذوب‌آهن اصفهان، رونمایی شد.

وی افزود: اگر کشور ایران در جایگاه دهمین تولیدکننده فولاد دنیا قرار دارد،این موفقیت مدیون و مرهون ذوب‌آهن اصفهان است که از دیرباز تاکنون تلاشگران این شرکت مادر صنعتی درجایی جای ایران‌زمین، در ساخت و بهره برداری از پروژه‌های گوناگون منشا تحول و نوآوری هستند.

مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان تصریح کرد: تیرآهن H۲۴ ثمره زحمت و عَرق جَبین تلاشگرانی است که تولید را محور زندگی شخصی و شغلی خود قرار دادند و همین جا شایسته می دانم از همه این عزیزان تشکر و قدردانی نمایم.

یوسف زاده خاطر نشان کرد: تحول با توسعه اتفاق می افتد و انشاا… با فراهم شدن زیرساخت های تولید، روز به روز سبد محصولات ارزش افزای ذوب‌آهن در مسیر شکوفایی افزون تر قرار می گیرد و در یک جمله می گویم ذوب‌آهن اصفهان این توانایی را دارد که به زودی نیاز سازه ای کشور را در هر مقطع و سایز مورد درخواست تامین نماید.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=8283

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =