enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

پیش‌بینی قیمت جهانی فولاد و سنگ آهن در ۳ ماه آینده + جدول

اختصاصی پترومتالز: تقاضای فعلی برای محصولات فولادی در بازارهای جهانی از افزایش بیشتر قیمت‌ها حمایت نمی‌کند. این پیش‌بینی ماهنامه متال اکسپرت از قیمت فولاد در بازارهای جهانی در سه ماهه نخست سال 2023 است. متال اکسپرت پیش‌بینی کرده است که طی سه ماه آتی، قیمت شمش صادراتی ایران و CIS و همین‌طور قیمت سنگ آهن و محصولات فولادی در نقاط کلیدی دنیا، نسبت به قیمت‌های فعلی کاهش یابد. پترومتالز، ترجمه تحلیل متال اکسپرت و جدول پیش‌بینی قیمت مواد اولیه، شمش و محصولات فولادی را به مخاطبان و فعالان بازار و صنعت فولاد تقدیم می‌کند.

بهبود پیش‌بینی‌شده در فعالیت‌های بازار داخلی چین در بحبوحه رفع محدودیت‌های کرونا در این کشور، وعده دولت چین برای حمایت از تقویت تقاضا، گزارش‌های مربوط به ازسرگیری پروژه‌های ساختمانی گروه «اورگراند»، و همچنین اخباری در مورد ته کشیدن موجودی انبارهای فولاد بازرگانان می‌توانند عواملی باشند که تا حدودی از قیمت‌ها در چین حمایت می‌کنند.

با این وجود، هیچ یک از این عوامل تا سطح قابل توجهی برای معکوس کردن روند نزولی در بازار فولاد چین کافی نیستند، زیرا در مجموع ممکن است تنها منجر به بهبود کوتاه‌مدت در بازار شوند.

در همین حال، تقاضای فعلی برای محصولات فولادی و همچنین وضعیت اقتصاد و صنعت ساخت‌وساز در آسیای جنوب شرقی نیز نمی‌تواند از روند صعودی بیشتر حمایت کند. انتظار می‌رود فعالیت مصرف‌کنندگان فولاد در منطقه جنوب شرق آسیا پس از ذخیره‌سازی مجدد و پُر کردن انبارها و در طول تعطیلات سال نو میلادی کاهش یابد و در نتیجه قیمت‌ها را کاهش دهد.

قیمت مواد خام در حال حاضر به بالاترین حد خود رسیده است و انتظار می‌رود که تعدیل قیمت‌ها در ژانویه تا فوریه 2023 آغاز شود. پایان موردانتظار برای روند صعودی قیمت مواد اولیه در چین و تضعیف بازار قراضه ترکیه، از عوامل کلیدی کاهش قیمت‌ها خواهد بود. در عین حال، با توجه به کاهش فصلی جمع‌آوری ضایعات و قراضه فولادی، بعید است قیمت‌ها افت شدیدی داشته باشند.

جدول پیش‌بینی قیمت‌ها را در زیر ببینید:

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=5784

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =