شاخص پترومتالز برای قیمت‌های فولاد صادراتی ایران در هفته منتهی به 12 اسفند ۱۴۰۱ منتشر شد. در این هفته قیمت شمش فولادی صادراتی ایران 2.1 درصد افزایش یافت و به 567 تا 571 دلار به ازای هر تن رسید. این بالاترین قیمت شمش فولادی صادراتی ایران از اواخر اردیبهشت 1401 تاکنون (حدوداً 9 ماه و نیم گذشته) است. قیمت‌های فولاد صادراتی ایران در دو هفته اخیر را در تصویر فوق ببینید.

یک شرکت بزرگ فولادی دو محموله شمش با قیمت فوب 571 دلار در هفته گذشته به فروش رساند و یک شرکت ذوب القایی نیز موفق به فروش یک محموله شمش با قیمت فوب 567 دلار به ازای هر تن شد.

صادرکنندگان میلگرد ایران در ابتدای هفته و همزمان با افزایش نرخ ارز و جهش قیمت‌ها در بازار داخلی فولاد، قیمت (تحویل درب کارخانه) پیشنهادی خود برای میلگرد صادراتی به عراق را تا 620 و 630 دلار به ازای هر تن بالا بردند. اما در پایان هفته و همزمان با کاهش قیمت‌ها در بازار ارز و اصلاح قیمت میلگرد در بازار داخلی، آن‌ها قیمت میلگرد صادراتی را به محدوده 560 تا 570 دلار به ازای هر تن به‌صورت Ex-Work کاهش دادند. یک شرکت در اواخر هفته یک محموله میلگرد با قیمت 565 دلار به ازای هر تن به مشتریان خارجی فروخت.

در مجموع در هفته منتهی به 12 اسفند، شاخص پترومتالز برای قیمت میلگرد صادراتی با کاهش 3.4 درصدی به 560 تا 570 دلار به ازای هر تن رسید. بنابراین، بعد از دو هفته جهش قیمت‌ها، نرخ میلگرد صادراتی ایران در این هفته کاهش یافت.

شاخص پترومتالز برای قیمت اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و 535 دلار به ازای هر تن بود.

 

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =