enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

شاخص پترومتالز برای قیمت‌های فولاد صادراتی ایران/ علل چندگانه کاهش قیمت‌های صادراتی

شاخص پترومتالز برای قیمت‌های فولاد صادراتی ایران در هفته منتهی به 18 فروردین ۱۴۰۲ منتشر شد. در این هفته قیمت فوبِ شمش فولادی صادراتی ایران 3.6 درصد کاهش یافت و به 520 تا 560 دلار به ازای هر تن رسید. فولادسازان ایرانی در ابتدای این هفته به دنبال قیمت‌های 560 دلاری برای شمش صادراتی خود بودند اما مشتریان قیمت‌ها را در سطوح کمتر از 550 دلار به ازای هر تن اعلام می‌کردند. تحت تأثیر کاهش قیمت شمش در بازار جهانی در اواخر هفته جاری، قیمت شمش صادراتی ایران تا 520 و 530 دلار به ازای هر تن نیز کاهش یافت. قیمت‌های فولاد صادراتی ایران در دو هفته اخیر را در تصویر فوق ببینید.

قیمت Ex-work میلگرد صادراتی ایران نیز در این هفته با کاهش 2.3 درصدی به 530 تا 550 دلار به ازای هر تن رسید. با اصلاح قیمت دلار و کاهش نسبی قیمت‌ها در بازار میلگرد ایران، قیمت میلگرد صادراتی نیز در اواخر هفته جاری به سطح 530 دلار به ازای هر تن نزدیک شد.

قیمت فوب اسلب صادراتی ایران نیز با کاهش هفتگی 4.5 درصدی به 530 تا 540 دلار به ازای هر تن رسید.

کاهش مصرف محصولات فولادی در بازار چین، افزایش مداخله دولت چین در بازار سنگ آهن، کاهش قیمت قراضه و کاهش قیمت‌ فولاد میانی و محصولات فولادی در بازار ترکیه و CIS و کاهش مصرف فولاد در کشورهای اسلامی و حاشیه خلیج فارس به دلیل ماه رمضان، از جمله عواملی بود که باعث کاهش قیمت فولاد صادراتی ایران در هفته جاری شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=7364

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 14 =