enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

نوآوری در تولید؛ رکن اصلی هوشمندسازی حوزه معدن

به گزارش پترومتالز به نقل از مس پرس، دومین نشست هوشمندسازی و توسعه فناوری‌های نوین در شرکت ملی صنایع مس با حضور معاون طرح و برنامه و بودجه، مدیران تحقیق و توسعه، فاوا، اتوماسیون صنعتی، نوآوری مجتمع‌های تولیدی و مدیر تحقیقات و فناوری و ساخت برگزار شد و بر مهم‌ترین رکن هوشمندسازی یعنی نوآوری در معدن تاکید شد.

در این نشست شایسته معاون طرح و برنامه و بودجه اهداف و مزایای هوشمندسازی و ارتقاء فناوریها را به مدیران مربوطه یادآورشده و افزود: «تولید بهینه و پایدار، سهولت و ایمنی بالاتر و تولید مس سبز همگام با مسائل زیست محیطی از مهمترین مزایای هوشمندسازی معدن و بخش تولید است».

همچنین ایشان تاکید کرد: رسیدن به هم‌سطحی و به روزآوری فناوری‌ها در مجتمع‌های تولیدی سه گانه و معادن کوچک مقیاس ضروری است.
در این جلسه طرح‌ها و پروژه‌های هوشمندسازی اولویت‌دار شرکت ملی مس و مصادیق آن در مجتمع‌های تولیدی مورد بررسی قرار گرفت و اعضا نظرات خود را در این خصوص ارائه کردند.
در پایان، برنامه‌های عملیاتی و ساز و کار شرکت برای حرکت در مسیر ره نگاشت هوشمندسازی شرکت ملی صنایع مس و طرح تحول دیجیتال مورد بررسی قرار گرفت و پس از جمع بندی نظرات، تشکیل و راه‌اندازی کمیته‌های تخصصی برای اجرایی سازی هوشمندسازی در محورهای 8 گانه مصوب شد.
همچنین موضوع “امنیت سایبری” با حضور برخی مدعوین و اعضای هیئت علمی مرتبط برگزار شد. در این جلسه گزارشی از وضعیت موجود امنیت سیستمها توسط مدیران مربوطه ارائه شد و اعضای حاضر به بررسی چالش‌ها و مسائل امنیت سایبری پرداختند. دکتر شایسته لازمه حرکت در مسیر استراتژی‌های جدید شرکت و هوشمندسازی را حصول اطمینان از امن بودن بسترها، سیستم‌ها و شبکه های ارتباطی شرکت عنوان کرد.
در انتهای این بخش از جلسه، سیاست‌های سایر شرکت‌ها و کشورها در حوزه هوشمندسازی مورد بررسی واقع شد و استراتژی‌های شرکت ملی صنایع مس در این راستا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=7451

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =