enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

«فخوز» رکورددارِ رکوردشکنی: ثبت ۷ رکورد تولید ماهیانه توسط فولاد خوزستان در فروردین ۱۴۰۲

به گزارش پترومتالز، فولاد خوزستان با ثبت ۷ رکورد تولید ماهیانه فروردین ۱۴۰۲، سال جدید را پر قدرت آغاز کرد. محمود لندی معاون بهره‌برداری فولاد خوزستان در گفتگو با روابط‌ عمومی این شرکت با ارائه جزئیات بیشتر در این خصوص گفت: در فروردین ماه امسال کارکنان فولاد خوزستان توانستند به رکورد جدیدی در تولید ماهانه شمش فولادی دست پیدا کنند و پس از یکسال، رکورد ۳۵۲ هزار و ۴۷۳ تُن شمش فولادی در تاریخ شرکت فولاد خوزستان ثبت شد‌. از طرفی بخش احیا با تولید ۳۸۸ هزار و ۱۸ تُن آهن اسفنجی رکورد جدیدی در فروردین ماه به جای گذاشت. رکورد تولید ماهانه واحد زمزم یک نیز با ۸۸ هزار و ۱۰۸ تُن، واحد زمزم دو با ۹۲ هزار و ۳۷۳ تُن، مجموع واحد زمزم با ۱۸۰ هزار و ۴۸۱ تُن، واحد احیا دو با ۲۰۷ هزار و ۵۳۷ تُن و مدول دو با ۸۱ هزار و ۱۳۴ تُن در فروردین ماه ۱۴۰۲ شکسته شد.

لندی در ادامه گفت: کاهش توقفات تولید، جذب و آموزش نیروی انسانی کارآمد و برنامه‌ریزی مدون، عوامل موثر در به دست آمدن پیاپی رکوردهای تولید بودند. از نکات قابل توجه به دست آمدن این رکوردها، صفر بودن حوادث فردی است. از سویی رکورد شکنی ۷ واحد تولیدی در یک ماه خود یک دستاورد تاریخی محسوب می شود. برنامه تولید سالانه فولاد خوزستان در سال ۱۴۰۲، سه ميليون و هشتصد هزار تُن تولید شمش فولادی در نظر گرفته شده است که دست‌یابی به رکورد ماهانه در فروردین ماه امسال می‌تواند، نویدبخش تحقق تولید سالانه باشد.

معاون بهره برداری فولاد خوزستان در ادامه اظهار داشت: سیاست فولاد خوزستان در عرصه تولید، حضور مستمر و تاثیرگذار در بازارهای بین‌المللی، تامین نوردکاران داخلی و ارزآوری برای کشور است. از سویی محصولات شرکت فولاد خوزستان صادرات‌محور است و برنامه پیش‌بینی امسال، صادرات دو میلیون تُن با در نظر گرفتن تامین نوردکاران داخلی است. البته رسیدن به تولید برنامه‌ریزی شده سالیانه مستلزم رفع محدودیت‌های انرژی (برق و گاز) در طول سال است.

وی از نقش سازنده صنعت فولاد در اقتصاد کشور گفت و افزود: این صنعت پیشتاز ایجاد ارزش‌افزوده و اشتغال‌زایی است. در سال‌های اخیر و به واسطه در پیش گرفتن اقتصاد بدون نفت، صنعت فولاد در مقایسه با سایر بخش‌های مولد اقتصادی به بخشی رهبری‌کننده در عرصه اقتصاد مبدل شده است. فولاد خوزستان نیز با تولید محصولات صادراتی، نقش موثری در ارزآوری و تولید ناخالص ملی ایفا می‌کند‌.

معاون بهره برداری فولاد خوزستان در پایان از حمایت های مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و همچنین تلاش و همت شبانه روزی تمامی کارکنان مجموعه فولاد خوزستان در بدست آمدن این دستاورد بزرگ تقدیر و تشکر نمود.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=7768

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =