enfnews logo

فوری

اشتراک گذاری

صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی تاسیس می‌شود

به گزارش پترومتالز، صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، تاسیس می شود.

تفاهم‌نامه همکاری برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در زنجیره ارزش پتروشیمی میان هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و صندوق نوآوری و شکوفایی در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به امضا رسید.

علی عسکری مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به آینده بهتر صنعت درصورت تقویت مالی شرکت‌ های دانش‌بنیان گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت‌های مطلوبی از شرکت‌های دانش‌بنیان داشت. با امضای این تفاهم‌نامه‌، یکی از استراتژی‌های بزرگ هلدینگ خلیج فارس و حتی حوزه پتروشیمی به منصه ظهور می‌رسد.

وی افزود: تنوع شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوری و دانش به توسعه پر سرعت زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی کمک می‌کند. هدف از امضای این تفاهم‌نامه، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت پتروشیمی است تا با تقویت بنیه مالی، توسعه و روزآمد شدن فناوری در این صنعت رخ دهد.

توسعه زنجیره ارزش صنایع پایین دست پتروشیمی با همکاری “فارس”

محمد صادق خیاطیان رییس صندوق نوآوری و شکوفایی هم با اشاره به بلوغ صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و وجود ظرفیت‌های مناسب گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان از توانمندی‌های بسیاری برای رفع نیازهای فناورانه این صنعت برخوردارند. بیش از ۱.۲ هزار شرکت دانش‌بنیان در این حوزه‌ها فعال هستند و در رکن فناوری تا حدود زیادی نیازمندی‌های صنعت را مرتفع کردند.

وی افزود: طبق این تفاهم‌نامه مقرر شد از زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی با تکیه بر پروژه‌های ارزش‌آفرین پایین دست این صنعت حمایت شود. رفع نیازهای فناورانه صنعت پتروشیمی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان رقم خواهد خورد. تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی(cvc) با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است. این صندوق، فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دانش بنیانی در صنعت پتروشیمی را فراهم خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:

https://enfnews.com/?p=8508

بر چسب ها

مقالات مرتبط

تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =